W liceum powstanie „klasa vlogerska”

Opublikowano: 22.03.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1965

Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zdecydowało się zmienić profil klasy dziennikarskiej na… vlogerską. Szkoła tłumaczy to zmianą zainteresowań młodzieży, a także rzekomymi nowymi potrzebami rynku pracy. Uczniowie będą więc uczyć się tworzenia swojej własnej marki w mediach społecznościowych, czy też zakładania sklepu internetowego.

W tym roku słupskie I Prywatne Liceum Ogólnokształcące nie przeprowadzi naboru do istniejącej dotychczas klasy dziennikarskiej. Zostanie ona zastąpiona przez klasę o profilu vlogerskim. Dyrekcja placówki w materiałach promocyjnych twierdzi, że jej oferta skierowana jest przede wszystkim do „osób kreatywnych i aktywnych”, które będą uczyły się w niej przez cztery lata.

Uczniowie uczęszczający do tej klasy będą uczeni założenia własnej marki albo kanału w mediach społecznościowych. Lekcje mają więc pomóc licealistom w „zbudowaniu własnej identyfikacji wizualnej, pozyskaniu wartościowych fanów oraz w radzeniu sobie z hejtem i sukcesem”. Ponadto planowane są też zajęcia z zakładania własnego sklepu internetowego i promowania własnych produktów.

Łukasz Jankowski, dyrektor kreatywny słupskiego liceum, wyjaśnił w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl skąd wziął się pomysł na profil klasy. Jego zdaniem był on odpowiedzią na zainteresowania uczniów i potrzeby rynku pracy. Wiedza zdobyta podczas lekcji ma więc przydać się nie tylko w ewentualnym byciu vlogerem, ale także w przyszłej pracy marketingowca czy grafika.

To nie pierwszy kontrowersyjny pomysł prywatnej słupskiej placówki. Od dwóch lat funkcjonują w niej także klasy gamingowa i nowych technologii, a na lekcjach dodatkowych uczniowie mają możliwość poznawania programowania, branży e-commerce, fotografii, multimediów czy pracy dziennikarskiej.

Na podstawie: Android.com.pl, Rmf24.pl, Businessinsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 23.03.2021 03:36

    Podobno na rekrutacji trzeba mieć albo czerwone rułki i bjałom czapusie z dzaszkiem, albo tlenione blont włosy i wzdente kacze wary. Kwiat młodzieży polskiej ! Śmietanka yntelektualna ! 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.