W Kosowie wydano wyrok ws. handlu organami

Opublikowano: 01.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3

Sąd w Prisztinie skazał 5 osób na kary pozbawienia wolności od 1 roku do 8 lat za nielegalny handel ludzkimi organami. Jeszcze dwoje oskarżonych – byłych urzędników państwowych – zostało uniewinnionych przez sąd. Badaniem sprawy zajmowali się przedstawiciele UE.

Pięcioro skazanych lekarzy pracowało w jednej z klinik w Prisztinie. Śledztwo wykazało, że w 2008 roku przeprowadzili oni dziesiątki nielegalnych operacji przeszczepu narządów. Dawcami byli najczęściej biedni mieszkańcy krajów Europy Wschodniej i Azji Środkowej, którym obiecano zapłacić po 15 000 euro za ich organy wewnętrzne. Pacjenci płacili później za nie do 100 000 euro.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cetes
Użytkownik

Natomiast o mordowaniu serbskich jeńców w celu sprzedaży ich organów: cisza.

Bo robili to przywódcy UCK, w tym jej dowódca i późniejszy premier.

To s…syny, ale nasze s…syny! Opinia dbającej o prawa człowieka UE.