W Kongresie wysunięto rezolucję ws. impeachmentu Trumpa

Opublikowano: 05.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1726

W piątek, pierwszego dnia prac nowego 116. Kongresu członek Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej Brad Sherman wysunął rezolucję o usunięciu prezydenta USA Donalda Trumpa z urzędu. O tym polityk poinformował na swoim profilu na “Twitterze”. Jego zdaniem taki krok wyjdzie państwu na korzyść.

W dokumencie autor wskazuje na rozliczne naruszenia ze strony gospodarza Białego Domu. Sherman uważa, że Trump powinien ponieść odpowiedzialność za utrudnianie prac wymiarowi sprawiedliwości, w tym także w sprawie zwolnieniem dyrektora FBI Jamesa Comeya.

Zdaniem ekspertów oponenci Trumpa starają się podtrzymać określony „procent nienawiści” — negatywne tło informacyjne wokół osoby prezydenta USA. Analitycy podkreślili, że ta rezolucja nie doprowadzi do podjęcia realnych kroków, gdyż podstaw do usunięcia Trumpa z urzędu Demokraci nie są w stanie przedstawić.

Tymczasem członek Partii Demokratycznej i przedstawiciel Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi uważa, że Sherman niepotrzebnie przyśpiesza bieg wydarzeń. Jej zdaniem decyzja w sprawie złożenia wniosku o impeachment prezydenta powinna opierać się na faktach. W związku z tym polityk wskazała na konieczność zakończenia śledztwa w sprawie rzekomej „rosyjskiej ingerencji” w wybory prezydenckie w 2016 roku prowadzonego przez biuro specjalnego prokuratura Roberta Muellera.

Znaczna część Demokratów stawia sobie za główny cel znalezienie powodu do postawienia prezydenta Donalda Trumpa w stan oskarżenia — zauważa politolog Aleksander Asafow.

„Sherman przyśpiesza bieg wydarzeń, dlatego że teraz brakuje oczywistych i uzasadnionych podstaw do impeachmentu Trumpa. Ostatnią nadzieję, poza kilkudziesięcioma rozlicznymi spekulacyjnymi powodami, daje Demokratom śledztwo Muellera i jego rezultaty, które powinny związać — tak czy inaczej — Trumpa lub jego pracowników z Rosją” — podkreślił Asafow.

Ekspert zauważył także, że na Trumpa pracuje już od ponad półtora roku oddzielna kancelaria prawników, którzy zajmują się analizą wariantów, jeśli chodzi o wszczęcie wobec niego procedury impeachmentu, a także rozpracowywaniem strategii, jak temu przeciwdziałać.

Donaldowi Trumpowi po zakończeniu kadencji może grozić więzienie — twierdzi demokrata Adam Shiff.

„Trump doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co mu grozi, i rozumie, że wszelki powód, który choć trochę zdaje się nadawać do wszczęcia procedury impeachmentu, zostanie wykorzystany. Dlatego pracuje na niego duża kancelaria prawników. Oświadczenie padło zbyt wcześnie, ale pozwala podtrzymywać na należytym posiedzeniu poziom nienawiści wobec Trumpa” — podkreślił politolog.

Kongresmen Sherman już wcześniej nawoływał do ogłoszenia impeachmentu wobec 45. prezydenta USA. Już w lipcu 2017 roku, kiedy większość w Izbie Reprezentantów należała do Partii Republikańskiej, Sherman razem z innym kongresmenem z Partii Demokratycznej Alem Greenem wniósł do rozpatrzenia odnośny dokument. Wówczas inicjatywa nie otrzymała potrzebnej liczby głosów w izbie niższej Kongresu USA, zyskując około 60 głosów Demokratów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o