W Kazachstanie planują chronić uczucia ateistów

Opublikowano: 27.08.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 590

W Kazachstanie planuje się wprowadzenie kary za obrazę uczuć ateistów.

Ministerstwo ds. Religii i Społeczeństwa Obywatelskiego tego azjatyckiego państwa przygotowało odpowiedni projekt ustawy.

“Przeszkadzanie w legalnej działalności religijnej, a także naruszenie praw obywatelskich osób fizycznych z powodów stosunku do religii, lub obraza uczuć religijnych, przekonań ateistycznych lub obraza uznanych przez tę czy inną religię czczonych osób, budowli lub miejsc, przejawy religijnego radykalizmu, jeśli wymienione działania nie zawierają dodatkowo oznak działań karnych, pociągają za sobą karę dla osób fizycznych w rozmiarze 100 MPP (miesięczny indeks wyliczeniowy, stosowany w Kazachtsanie – red.), dla osób urzędowych w rozmiarze 200 MPP, a dla osób prawnych 300 MPP” – głosi oficjalny tekst dokumentu.

Resort proponuje także zakaz udziału nieletnich w mszach świętych i obrzędach religijnych bez pisemnej zgody obojga rodziców lub bez towarzyszenia jednego z rodziców. Dana zasada nie będzie obejmować uczniów seminariów duchownych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 27.08.2017 15:13

    Nawet tam głupota rządzi… A co ma urzędnik do mojego dziecka? Łapy precz od dzieci. I jeszcze mają ministerstwo do spraw religii… Chore. Oczywiście podobnie chore jest, że jest religia w szkołach państwowych przy jednoczesnym przymusie szkolnym.

  2. Jedr02 27.08.2017 18:56

    @Radek, głupota to rządzi w Twoim komentarzu. Przecież oni właśnie proponują by bez zgody rodziców nie można było wysyłać dzieci na jakieś religijne obrządki. A potrzeba ministerstwa od religii wynika zapewne nie z tego żeby na jakąś indoktrynować, ale żeby zabezpieczyć relacje pomiędzy nimi ponieważ dwie główne religie w Kazachstanie – Islam i Chrześcijaństwo mają spore problemy z akceptacją innowierców.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.