W Jerozolimie odbędzie się amerykańsko-rosyjski szczyt

Opublikowano: 31.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 443

Już w przyszłym miesiącu w Jerozolimie ma odbyć się bezprecedensowy szczyt poświęcony bezpieczeństwu, w którym udział wezmą przedstawiciele Izraela, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Podczas trójstronnego spotkania poruszona ma zostać przede wszystkim kwestia syryjska, a dokładniej umacnianie się irańskich wpływów na Bliskim Wschodzie.

W szczycie mają wziąć udział osoby zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa w izraelskiej, rosyjskiej oraz amerykańskiej administracji. Tym samym do Jerozolimy przybędą John Bolton, główny doradca amerykańskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa, a także jego rosyjski odpowiednik Nikołaj Patruszew, których ugości Meir Ben-Szabat, czyli izraelski doradca ds. bezpieczeństwa narodowego.

Izraelskie media podkreślają, że spotkanie tak ważnych postaci amerykańskiej i rosyjskiej administracji jest wydarzeniem bezprecedensowym, zaś jego uczestnicy będą rozmawiać głównie na temat sytuacji w Syrii. Pod tym hasłem kryje się omówienie wysiłków Iranu na rzecz umocnienia się w pobliżu granic Izraela, oraz planowane wycofanie wojsk amerykańskich z syryjskiego terytorium.

Ben-Szabat już w ubiegłym miesiącu spotkał się w Waszyngtonie z Boltonem, aby rozmawiać na temat Iranu i innych czynników wpływających negatywnie na stabilizację na Bliskim Wschodzie. Izraelski urzędnik we wrześniu ubiegłego roku przebywał natomiast w Waszyngtonie, gdzie także poruszano temat sytuacji w Syrii.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Husar 31.05.2019 15:12

    Czyżby podział po III wś. ? Czyżby handel min Polską ?

  2. Ryszard 01.06.2019 11:48

    Również mi się wydaje że ten szczyt (nieprzypadkowo w Jerozolimie) będzie po prostu dyskusją na temat nadchodzącej wojny. Czyżby Rosja a raczej Putin dołączył do paktu NWO ? A może próbuje powstrzymać globalny konflikt ? Nie wierzę że temat Iranu nie będzie poruszony. Przecież Rosja jest sojusznikiem Iranu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.