W Jakucji spłonęło ponad 7 milionów hektarów lasu

Opublikowano: 15.08.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1249

Straż pożarna w Rosji gasiła ostatnio ponad 70 pożarów dziennie. Lasy płoną w kilku regionach tego gigantycznego kraju, ale najtrudniejsza sytuacja jest nadal w Jakucji. Spłonęło tam już ponad siedem milionów hektarów.

W Jakucji stale zagrożonych jest kilkanaście osiedli. Służby usiłują nie dopuścić do pożarów korony drzew, które są najbardziej niebezpieczne. Wysokość płomienia jest dziesięciokrotnie większa od wzrostu człowieka, temperatura w palenisku wynosi około tysiąca stopni, topi się nawet żeliwo. Iskry i płonące gałęzie rozpraszają się na setki metrów.

Tego lata w Jakucji prawie nie było deszczu. I w takiej sytuacji bardzo pomocne są samoloty. Z ich pomocą piloci-obserwatorzy powodują sztuczne opady nad największymi pożarami. Eksperci ładują do samolotu naboje pirotechniczne z jodkiem srebra, a następnie strzelają do chmur.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.