W Izraelu policji nie wolno kwestionować rasizmu

Opublikowano: 09.02.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 246

IZRAEL. Zwolennicy rabina Liora protestują przeciwko nakazowi aresztowania. Rabin z Kiryat Arba odmawia poddania się policyjnemu przesłuchaniu w sprawie napisanej przez niego części książki nawołującej do mordowania gojów argumentując: “To nie do przyjęcia, żeby jakiś urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości mówił rabinom, co mają mówić.”

Około 1000 osób demonstrowało przed domem rabina Dova Liora w Kiryat Arba we wtorek protestując przeciw nakazowi aresztowania wydanemu przeciwko niemu w związku z podejrzeniem o podżeganie.

W poniedziałek policja wydała nakaz sądowy wobec rabina za to, że odmówił przepytania go w odniesieniu do wstępu jaki napisał do książki “The King’s Torah” (“Królewska Tora”), który wzywa do zabijania nie-Żydów.

Protestujący twierdzą, że państwo stara się uciszyć rabina. Wśród protestujących byli członek Knessetu Michael Ben-Ari (National Union), członkowie rady miasta Kiryat Arba, przewodnicząca Women in Greek [Kobiety w Zieleni] Yehudit Katzover, oraz zwolennicy rabina.

Rabin Lior również wziął udział w proteście i skrytykował Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuraturę Krajową za wydanie nakazu usunięcia ze sklepów wszystkich egzemplarzy tej książki. “Jest niedopuszczalne, by jakiś urzędnik dyktował rabinom, co mają mówić” – powiedział. “Uważam, że państwo Izrael nie ma polityki mającej na celu wyciszenie rabinów i dlatego wzywamy premiera do wydania jednoznacznego nakazu powstrzymania tego głupiego prześladowania.” Następnie dodał: “My nie wykluczamy Państwa Izrael, które jest boskim cudem, ale mamy problem z jego kierownictwem.” Odnosząc się do nakazu aresztowania, powiedział: “Jest to upokorzenie wobec Tory i próba skrzywdzenia rabinów, którzy wyrażają swoje opinie na temat ważnych spraw.”

Książka “The King’s Torah”, napisana przez rabina Icchaka Szapira, pokazuje zasady Tory odnoszące się do postępowania w czasie wojny. Między innymi zwrócił w niej uwagę, że każdemu kto służy jako “ludzka tarcza dla naszych wrogów” może stać się krzywda. Rabin Lior napisał wstęp do książki, z treścią której się zgadzał.

Podczas demonstracji Rabin Lior powiedział, że akceptuje prawo i nie próbuje przeciwstawić się państwu. “Rabini są wybieranymi przedstawicielami, którzy odpowiadają na pytania niepokojące społeczeństwo. Oczywiście nie angażujemy się w politykę, ale to są ważne kwestie, które dotyczą nas wszystkich bezpośrednio i dlatego musimy reagować. Jest to prawo i obowiązek rabinów by wyrażali swoje opinie w tych sprawach. Na tej podstawie zostali wybrani, do czasu kiedy państwo oświadczy, że rabinom zakazuje się wyrażania swoich poglądów politycznych.”

Protestujący w Kiryat Arba obiecali, że to dopiero początek ich walki. “Nie pozwolimy dotknąć rabina i fizycznie zablokujemy wszelkie próby takiego postępowania” – powiedział radny Bentzi Goffstein. “To jest bunt przeciwko zasadom Tory. Prawa Tory jest nadrzędne wobec prawa państwa.”

RACISM MUST NOT BE QUESTIONED BY THE POLICE IN ISRAEL….

Tłumaczenie: Ola Gordon (Wolna Palestyna)
Źródło oryginalne: desertpeace.wordpress.com
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
von und zu
Gość
von und zu
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Podstawą tego “głupiego prześladowania” jest dokładnie taka sama postawa, jaką przyjęły faszystowskie Niemcy względem żydów i innych narodów. Jeżeli żydzi podzielają ten punkt widzenia, wówczas można napisać “Hitlerowskie Niemcy = Izrael”.

fm
Użytkownik

Prawo tory.. he he he.. prawo do zabijania.. żydy to mają tupet.

Razjel666
Gość
Razjel666

Z Izraelem jest ten sam problem co z osobami które w dzieciństwie doświadczyły przemocy … tzn. przyjmują rolę oprawcy

fm
Użytkownik

@Razjel666 – gadanie.. oni zawsze byli oprawcami.. syjoniści.. zawsze byli oprawcami lichwiarze.. ja nigdy nie byłem ani rasistą ani antysemitą. Specjalnie rozróżniam te słowa :P natomiast teraz już jestem!