W Irlandii Północnej szykuje się ponowny rozlew krwi?

Opublikowano: 29.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 602

New IRA oświadczyła, że Brexit pozytywnie wpływa na napływ do organizacji nowych rekrutów. Niestety, można się spodziewać, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej kwestia granicy na Zielonej Wyspie może ponownie doprowadzić tam do rozlewu krwi.

New IRA, która wzięła odpowiedzialność za zabójstwo młodej dziennikarki Lyry McKee, oświadczyła właśnie, że Brexit służy forsowanym przez nią celom i powoduje napływ do organizacji nowych rekrutów. – Brexit zmusił Nową IRĘ do zmiany nastawienia i tylko podkreślił fakt, że Irlandia nadal pozostaje podzielona. Dopuścilibyśmy się zaniedbania, gdybyśmy nie wykorzystywali tej okazji. To znowu umieszcza kwestię granicy [między Irlandią i Irlandią Północną] w porządku obrad – powiedział na łamach “The Sunday Times” jeden z przedstawicieli organizacji.

Nowa IRA nie ukrywa jednak, że mimo prowadzonej kampanii przemocy nie wierzy w to, żeby wyspa w najbliższym czasie się zjednoczyła. – Nasze działania zbrojne służą jednemu celowi. Są one symboliczne. Są propagandą. Pozwalają przypominać światu, że w Irlandii Północnej trwa konflikt. Potępianie IRA nie jest niczym nowym. Ale my sami nie jesteśmy zainteresowani popularnością” – zaznaczył reprezentant New IRA.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.