W Iranie odkryto ślady wzbogaconego do 27% uranu

Opublikowano: 26.05.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 399

Specjaliści z MAEA wykryli ślady uranu, wzbogaconego o ponad 20% w ośrodku jądrowym Fordu, w pobliżu irańskiego miasta Qom. Jak informuje upubliczniony w piątek raport agencji, znaleziony przez ekspertów uran został wzbogacony o 27%.

W czwartek wysoka przedstawiciel UE ds. zagranicznych Catherine Ashton poinformowała, że kolejna runda rozmów przedstawicieli Iranu i „szóstki” międzynarodowych pośredników odbędzie się w Moskwie w dniach 18-19 czerwca.

W przyszłym roku eksperci MAEA odwiedzą elektrownię atomową w irańskim Boucherze. Agencja otrzymała już zaproszenie od Iranu.

Moskwa i Teheran zawarły porozumienie w sprawie budowy elektrowni atomowej w 1992 roku. W 2001 roku rozpoczęły się dostawy podstawowego sprzętu technicznego. Fizyczny start elektrowni atomowej Boucher odbył się pod kontrolą inspektorów MAEA 21 sierpnia 2010 roku, kiedy do reaktora elektrowni zostało załadowane paliwo.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. oporowiec 26.05.2012 12:49

  W Iraku przed atakiem też eksperci znaleźli broń masowej zagłady, tylko, że po ataku nikt jej nie mógł znaleźć. Sądzę więc, że Ci eksperci to banda idiotów i debili, z małymi ptaszkami, których wypuszczono z jakiegoś szpitala dla wariatów… Najczęściej nie potrafiących odróżnić ręki od nogi i ucha od nosa… Ja na miejscu rekrutatorów ekspertów, wybrałbym na ekspertów nie ekspertów, bo ekspert jak się okazuje jest mniej inteligentny od pospolitego idioty czy debila. Już świnia albo knur, lepiej by wykonał tą pracę niż ci debile pseudoeksperci.

 2. tow. bolek 26.05.2012 13:12

  casus belli musi być, nawet III rzesza starała się wmówić, że Polacy zaatakowali stacje w Gliwicach.

 3. kapsaicyna1202 26.05.2012 15:57

  A do czego wam ci eksperci potrzebni ? Politycy powiedzą, że tak ma być i tak będzie. Tutaj do niczego oni nie są potrzebni. Nawet jakby ich wymienili z imienia i nazwiska i tak nie wiadomo czy istnieją. Chodzi o to, że ze słowem “ekspert” zwykli ludzie łączą kogoś kto wie wszystko na dany temat a o to właśnie chodzi, żeby ludzi nastawić negatywnie w stosunku do Iranu.

 4. norbo 26.05.2012 16:02

  Sprawa odnalezienia w Iranie śladów 27-procentowego uranu została rozdmuchana przez środki masowego przekazu w celach politycznych, oświadczył stały przedstawiciel Islamskiej Republiki Iranu przy Międzynarodowej Agencji Energii.Atomowej (MAEA) Ali Asgar Sultanie.

  http://polish.ruvr.ru/2012_05_26/76054138/

 5. ARTUR 26.05.2012 17:20

  Przecież cywilna elektrownia pracuje w trybie wysokotemperaturowym a wsadem jest uran i tor .W takim połączeniu nie powstaje pluton / jak np.w Japonii /do produkcji wojskowej lecz energia .W przypadku plutonu energia jest tylko efektem ubocznym .

 6. Radek 27.05.2012 03:16

  Może jedna Izrael powinien uzależnić swoje kontrole od kontroli w Iranie?

 7. shuang 27.05.2012 13:08

  @kret:
  A widziałeś jakie znaki daje swoją rączką prezydent Mahmud Ahmadineżad. Podobne układy paluszków miał np. prezydent Bush albo premier Berlusconi i tam jeszcze paru innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.