W Indiach sądzą projektanta flagi ISIL

Opublikowano: 05.06.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 399

Narodowa Agencja Śledcza Indii oskarżyła Mohameda Nassera o werbowanie bojowników dla Państwa Islamskiego – poinformowała gazeta „Times of India”.

Oskarżony, który ma obecnie 23 lata, pochodzi ze stanu Tamilnadu. W 2014 roku przeprowadził się do Dubaju, gdzie pracował jako grafik komputerowy. Na początku 2015 roku został zwerbowany przez Państwo Islamskie. Według „Times of India”, mężczyzna jest autorem logo i flagi organizacji terrorystycznej.

Jesienią 2015 roku Nasser wyjechał do Syrii (według innych informacji, do Libii). W Sudanie, gdzie zatrzymał się na jakiś czas, został aresztowany i w grudniu 2015 roku deportowany do Indii.

Kluczowym świadkiem w sprawie Nassera jest jego ojciec, do którego otwarcie pisał on o swoich planach. Ponadto jako dowód wykorzystano jego aktywność na portalach społecznościowych, m.in. w serwisach “Telegram” i “WhatsApp”.

Mohameda Nassera jest drugim obywatelem Indii, któremu postawiono zarzut działania w organizacji Państwo Islamski. Ponadto oskarżono go o werbowanie bojowników dla tej organizacji terrorystycznej oraz o powadzenie wojny przeciwko obcemu państwu.

W międzyczasie pojawiła się informacja, że ponad 20 Hindusów aresztowano podczas próby przyłączenia się do Państwa Islamskiego w Syrii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.