W Holandii wydrukowano ze stali średniej wielkości most

Opublikowano: 11.04.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 738

W Holandii, przy zastosowaniu robota o modelu MX3D-Metal, wydrukowano ciekłym metalem cały most. Cała praca zajęła około 6 miesięcy, a teraz most będzie testowany pod kątem wytrzymałości i jeśli wyniki okażą się pozytywne, to zainstaluje się go w Amsterdamie.

Stworzony przez holenderskich inżynierów robot „wydrukował” most kropla po kropli, używając gorącego, ciekłego metalu jako tuszu. Zadziwiająca może być przede wszystkim dokładność wykończenia mostu, przy zastosowaniu takiej techniki.

Most ma długość 12,5 m i szerokość 6,3 m, jednak całkowita długość wszystkich detali, z których został wykonany, wynosi ponad 1000 km. Wyjątkowość projektu polega na tym, że został on zbudowany wyłącznie przy zastosowaniu jednego robota, bez dodatkowych mechanizmów.

Po pomyślnym przejściu testów technicznych, most zostanie zamontowany nad jednym z kanałów w słynnej dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie. Twórcy zapowiadają, że oficjalne otwarcie mostu nastąpi nie później niż w przyszłym roku.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.