W Hiszpanii aresztowano Ukraińca za przemyt broni do Rosji

Opublikowano: 06.04.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1354

W Hiszpanii zatrzymano dwie osoby podejrzane o próbę przemytu do Rosji zakazanego sprzętu militarnego. Jeden z zatrzymanych to Rosjanin, a drugi… Ukrainiec. Pecunia non olet?

Hiszpańskie władze ogłosiły w środę 5 kwietnia, że aresztowały Ukraińca i Rosjanina za próbę eksportu wojskowego sprzętu lotniczego do Rosji i łamanie embarga nałożonego na ten kraj przez Unię Europejską.

Dwaj podejrzani zostali aresztowani osobno w Kraju Basków podczas operacji prowadzonej przez hiszpańską policję i służby celne. W ten sposób udało się zatrzymać w ostatniej chwili wysyłkę sprzętu – informuje hiszpańskie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Według komunikatu MSW gotowy już do wysyłki transport zawierał „wyposażenie kokpitów samolotów wojskowych”. Jeden z dwójki zatrzymanych handlarzy bronią ma być szefem większej siatki. Śledztwo wszczęto w czerwcu 2021 r. po otrzymaniu powiadomienia o hiszpańskiej firmie „uchylającej się od kontroli”.

Okazało się, że jest prowadzona przez małżeństwo Ukraińców. Badając akta firmy, policja odkryła, że za jej pośrednictwem organizowane są dostawy sprzętu wojskowego do Rosji. Handlarze opracowali „wyrafinowany system dokumentacji celnej”, który pozwolił im wysyłać towary „do krajów nieobjętych embargiem, podczas gdy w rzeczywistości miejscem docelowym była Rosja”.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.