W Egipcie odnaleziono miasto starsze od piramid

Opublikowano: 19.09.2018 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2247

Ostatnie miesiące są całkiem bogate jeśli chodzi o znaleziska archeologiczne z Egiptu. Okazuje się, że egipskie Ministerstwo Starożytności ogłosiło właśnie odkrycie kolejnych ruin starożytnego miasteczka na terenie tego kraju. Z tym że tym razem mowa tu o metropolii mającej blisko 7 tysięcy lat. A więc starszej zarówno od pierwszych faraonów, jak i piramid.

To odkrycie jest dość znaczące biorąc pod uwagę kwestię nieznanej historii ludów żyjących w Delcie Nilu. Ekipa archeologów z Francji i Egiptu natrafiła na pozostałości tego miasta zaledwie 140 kilometrów na północ od Kairu. Naukowcy natrafili tam między innymi na szczątki zwierząt, roślin czy nawet glinianych naczyń i kamiennych narzędzi.

Naukowcy uważają, że mieszkańcy tego miasteczka najpewniej zajmowali się głównie uprawą roślin na co wskazują między innymi kanały irygacyjne odnalezione w jego okolicy. Tego typu odkrycia, dają nam bardzo unikalną możliwość do spojrzenia w przeszłość ludzkiej cywilizacji, która w wielu obszarach pozostaje nieznana.

Na razie, jedyne na co możemy sobie pozwolić to spekulacje odnośnie ludzi, którzy żyli na tamtych terenach. A na domiar złego możemy bazować je na szczątkowych dowodach takich jak to niezwykłe miasteczko. Nie wykluczone, że tego typu znaleziska pozwolą nam kiedyś poznać prawdziwych twórców piramid w Gizie, oraz przyczynę dla zbudowania przez nich tego architektonicznego cudu. Jednak na ten moment, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Autorstwo: M@tis
Zdjęcie: Ministry of Antiquities
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.