W dżunglach Kambodży odkryto średniowieczne miasta

Opublikowano: 12.06.2016 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 517

Archeolodzy odkryli w Kambodży średniowieczne miasta, których nie było w dokumentach ani historycznych wzmiankach.

Znalezisko znajduje się niedaleko od Angkor-Wat, gigantycznego hinduistycznego kompleksu świątynnego na północnym-zachodzie państwa. Naukowcy wykorzystali współczesną technologię laserową LIDAR, ze śmigłowca skanowali okolice i zaprojektowali trójwymiarowy model topograficzny tego, co może być ukryte pod leśnym masywem dla analizy archeologicznej.

Mowa o ruinach budowli, które były ukryte pod ziemią – granicach miast jednego z największych imperiów XII wieku.

„Zespół archeologów znalazł całe nowe miasta z rozwiniętym systemem wodociągowym, który został zbudowany setki lat wcześniej, niż ta technologia stała się znana w regionie. Nie wiem, co to byli za ludzie i co spowodowało ich upadek, ale wyraźnie kojarzą się z pozostałym kompleksem świątynnym imperium khmerskiego” – głosi wideoreportaż archeologów, opublikowany przez „The Guardian”.

Dane o swoim znalezisku australijski archeolog doktor Damian Evans opublikuje w piśmie „Archeological Science” w poniedziałek oraz przedstawi raport w Królewskim Towarzystwie Geograficznym w Londynie.

W kambodżańskim regionie Angkor, który był centrum Imperium Khmerów, pozostały ruiny wielu świątyń, w tym Angkor-Wat wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.