W dżunglach Kambodży odkryto średniowieczne miasta

Opublikowano: 12.06.2016 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 268

Archeolodzy odkryli w Kambodży średniowieczne miasta, których nie było w dokumentach ani historycznych wzmiankach.

Znalezisko znajduje się niedaleko od Angkor-Wat, gigantycznego hinduistycznego kompleksu świątynnego na północnym-zachodzie państwa. Naukowcy wykorzystali współczesną technologię laserową LIDAR, ze śmigłowca skanowali okolice i zaprojektowali trójwymiarowy model topograficzny tego, co może być ukryte pod leśnym masywem dla analizy archeologicznej.

Mowa o ruinach budowli, które były ukryte pod ziemią – granicach miast jednego z największych imperiów XII wieku.

„Zespół archeologów znalazł całe nowe miasta z rozwiniętym systemem wodociągowym, który został zbudowany setki lat wcześniej, niż ta technologia stała się znana w regionie. Nie wiem, co to byli za ludzie i co spowodowało ich upadek, ale wyraźnie kojarzą się z pozostałym kompleksem świątynnym imperium khmerskiego” – głosi wideoreportaż archeologów, opublikowany przez „The Guardian”.

Dane o swoim znalezisku australijski archeolog doktor Damian Evans opublikuje w piśmie „Archeological Science” w poniedziałek oraz przedstawi raport w Królewskim Towarzystwie Geograficznym w Londynie.

W kambodżańskim regionie Angkor, który był centrum Imperium Khmerów, pozostały ruiny wielu świątyń, w tym Angkor-Wat wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o