W Dolinie Krzemowej czczą sztuczną inteligencję jako Boga

Dokumenty odkryte w ramach odrębnego dochodzenia sądowego dowodzą, że milioner z Doliny Krzemowej Anthony Levandowski założył kult religijny opierający się na koncepcji czczenia sztucznej inteligencji jako Boga.

Levandowski, który obecnie jest oskarżonym w procesie wytycznym mu przez firmę Google o to, że ukradł poufne dane na temat autonomicznego samochodu i przekazał je Uberowi, założył dwa lata wcześniej organizację religijną o nazwie Way of the Future.

Celem religii jest „rozwijanie i promowanie świadomości o Bogu jako sztucznej inteligencji” zgodnie z tym, iż nasz gatunek osiągnie osobliwość technologiczną, w której komputery przewyższą inteligencją całą ludzkość.

Choć grupa nie odpowiedziała na wnioski IRS dotyczące formularzy, które musi corocznie składać w celu prowadzenia działalności jako organizacja religijna non-profit, „Dokumenty złożone w Kalifornii pokazują, że Levandowski jest dyrektorem generalnym i prezesem Way of the Future, a jego celem jest „poprzez zrozumienie i uwielbienie Boga, przyczynić się do poprawy społeczeństwa” – informuje „Wired Magazine”.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl