W Davos zaproponowano tropienie ludzkiego śladu węglowego

Prezes grupy Alibaba John Michael Evans wziął udział w 51 Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Zaprezentował on m.in. kontrowersyjne rozwiązanie dla ochrony środowiska. Jego zdaniem rządy i agencje powinny kontrolować sposób funkcjonowania każdego człowieka, aby zbadać ile „produkujemy” śladu węglowego.

https://www.youtube.com/watch?v=_j1d_2yTRRA

Podczas jednego z paneli na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, prezes Alibaba Group John Michael Evans zaprezentował niebezpieczne rozwiązanie mające zwalczyć zmiany klimatu. Jego zdaniem ludzie powinni być kontrolowani i śledzeni przez specjalne technologie, które wykrywały i obliczały ile człowiek “produkuje” śladu węglowego.

Chciałby on, aby służby miały dostęp do tego w jaki sposób się poruszamy, gdzie kupujemy oraz jakie konkretnie produkty oraz wiele innych aspektów życia codziennego.

Po raz pierwszy od czasu pandemii koronawirusa odbędzie się 51. Światowe Forum Ekonomiczne w tradycyjnej, stacjonarnej formule. W szwajcarskim Davos pojawi się blisko 2,5 tys. osób, tym razem nikt z przedstawicieli Rosji. Rozmowy dotyczyć będą m.in. wojny na Ukrainie, pandemii COVID-19 i zmiany klimatu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com