W Davos zaproponowano tropienie ludzkiego śladu węglowego

Opublikowano: 28.05.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1284

Prezes grupy Alibaba John Michael Evans wziął udział w 51 Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Zaprezentował on m.in. kontrowersyjne rozwiązanie dla ochrony środowiska. Jego zdaniem rządy i agencje powinny kontrolować sposób funkcjonowania każdego człowieka, aby zbadać ile „produkujemy” śladu węglowego.

Podczas jednego z paneli na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, prezes Alibaba Group John Michael Evans zaprezentował niebezpieczne rozwiązanie mające zwalczyć zmiany klimatu. Jego zdaniem ludzie powinni być kontrolowani i śledzeni przez specjalne technologie, które wykrywały i obliczały ile człowiek “produkuje” śladu węglowego.

Chciałby on, aby służby miały dostęp do tego w jaki sposób się poruszamy, gdzie kupujemy oraz jakie konkretnie produkty oraz wiele innych aspektów życia codziennego.

Po raz pierwszy od czasu pandemii koronawirusa odbędzie się 51. Światowe Forum Ekonomiczne w tradycyjnej, stacjonarnej formule. W szwajcarskim Davos pojawi się blisko 2,5 tys. osób, tym razem nikt z przedstawicieli Rosji. Rozmowy dotyczyć będą m.in. wojny na Ukrainie, pandemii COVID-19 i zmiany klimatu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.