W Danii seks bez formalnej chcą uznać za gwałt

Opublikowano: 04.09.2020 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 107

Duński rząd jest bliski przyjęcia nowego prawa, zgodnie z którym akty seksualne bez wyraźnej zgody obu stron stanowią gwałt.

Minister Sprawiedliwości Danii, Nick Heckep powiedział, że proponowana zmiana była „jednym z najważniejszych zwycięstw w zakresie równości płci w Danii od dłuższego czasu”.

Zmiana oznacza, że gwałt będzie definiowany nie tylko jako skutek fizycznego znęcania się czy przymusu, ale także wtedy, gdy ofiara nie może się oprzeć, na przykład z powodu zatrucia alkoholem. Sąsiednia Szwecja przyjęła podobne prawo dwa lata temu.

Duńskie Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśliło, że w przyszłości zawsze będą dowody na gwałt. Oprócz socjaldemokratów, nową ustawę popierają liberałowie, Socjalistyczna Partia Ludowa i lewicowa połączona lista czerwono-zielonych.

Projekt ma zostać przedstawiony parlamentowi do rozpatrzenia na posiedzeniu, które rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
piosk2
Użytkownik
piosk2

To prowadzi do absurdów typu :
co jeśli obie strony były pod wpływem i nie mogły się oprzeć – czy gwałcicielem będzie ta która później złoży pozew ?