W Danii seks bez formalnej chcą uznać za gwałt

Opublikowano: 04.09.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1114

Duński rząd jest bliski przyjęcia nowego prawa, zgodnie z którym akty seksualne bez wyraźnej zgody obu stron stanowią gwałt.

Minister Sprawiedliwości Danii, Nick Heckep powiedział, że proponowana zmiana była „jednym z najważniejszych zwycięstw w zakresie równości płci w Danii od dłuższego czasu”.

Zmiana oznacza, że gwałt będzie definiowany nie tylko jako skutek fizycznego znęcania się czy przymusu, ale także wtedy, gdy ofiara nie może się oprzeć, na przykład z powodu zatrucia alkoholem. Sąsiednia Szwecja przyjęła podobne prawo dwa lata temu.

Duńskie Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśliło, że w przyszłości zawsze będą dowody na gwałt. Oprócz socjaldemokratów, nową ustawę popierają liberałowie, Socjalistyczna Partia Ludowa i lewicowa połączona lista czerwono-zielonych.

Projekt ma zostać przedstawiony parlamentowi do rozpatrzenia na posiedzeniu, które rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. piosk2 04.09.2020 13:25

    To prowadzi do absurdów typu :
    co jeśli obie strony były pod wpływem i nie mogły się oprzeć – czy gwałcicielem będzie ta która później złoży pozew ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.