W czasie pandemii zwalniają służbę zdrowia

Opublikowano: 08.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1501

Miasto Oakville w Ontario zabrania zaręczonym parom uzyskania licencji małżeńskiej, jeśli nie są zaszczepione przeciwko COVID‑19. Do legalnego zawarcia małżeństwa w Kanadzie wymagane jest pozwolenie (marriage licence), co oznacza, że zasady przyjęte w Oakville skutecznie zabraniają stawania na ślubnym kobiercu osobom, które odmówiły szczepienia na COVID-19. Pary nie mogą uzyskać licencji online. „Musisz umówić się na spotkanie, aby otrzymać pozwolenie na zawarcie małżeństwa”, czytamy na stronie internetowej miasta. Jednak nawet dowód szczepienia może powstrzymać plany legalnego małżeństwa. „Kiedy przybędziesz do ratusza na zaplanowane spotkanie, będziesz musiał wykonać samoocenę COVID-19” – ostrzega miasto. „Jeśli nie spełnisz kryteriów przesiewowych, nie będziesz mógł wejść do budynku, a ceremonia zostanie odwołana”. Na razie może istnieć sposób na obejście tego przepisu — w pobliskim Halton Hills dowód szczepienia dla zawarcia ślubu nie jest wymagany.

Szpitale w Windsor w Ontario (Kanada) zwolniły z pracy kilkadziesiąt pracowników pracowników, którzy nie są zaszczepieni przeciw COVID-19. Jeśli ci pracownicy nie otrzymali pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 do 7 października, ich umowa o pracę została rozwiązana. 4155 (98,5%) pracowników jest w pełni zaszczepionych, a 57 pracowników nie. „Istnieją różne powody, niektóre osoby uwierzyły w dezinformację, niektóre z nich uważają, że szczepionki są eksperymentalne, mimo że zostały zatwierdzone przez Health Canada” – powiedziała prezes i dyrektor generalna szpitali w Windsor Janice Kaffer (bezczelnie „zapominając”, że szczepionki do roku 2025 będą znajdować się w ostatniej fazie badań klinicznych, a więc naprawdę wciąż są preparatem eksperymentalnym – przypis WM). „Inni po prostu nie chcieli stosować się do polityki, którą uważali za sprzeczną z ich prawem do samodzielnego podejmowania decyzji”.

Ustawa przedłożona w legislaturze Ontario przez Niezależnego MPP Romana Babera, która miała zabraniać pracodawcom zwalniania pracowników, którzy odrzucają szczepionki COVID-19, została zablokowana przez rząd prowincji premiera Douga Forda. W wiadomości wideo opublikowanej na „Twitterze” Baber powiedział, że jego ustawa „Jobs and Jabs” nie przeszła do drugiego czytania. „Jak na ironię, został zablokowana przez konserwatystów” – napisał Baber. „Chociaż dzisiaj nie wyszło, zamierzam nadal o was walczyć” – zapewnił. „Nie mogę uwierzyć w niesprawiedliwość zmuszania kogoś do dokonania wyboru między zdrowiem a możliwością zarabiania na siebie i rodzinę”. Baber nadal prosi ludzi o podpisanie petycji, w której wzywa Forda do „natychmiastowego ponownego zwołania legislatury i uchwalenia ustawy Jobs and Jabs 2021”. Baber został wyrzucony z Postępowej Partii Konserwatywnej przez Forda za sprzeciwienie się blokadzie covidowej na początku tego roku. Chociaż Baber jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, sprzeciwia się nakazowi szczepień.

Tymczasem Izrael dodał szczepienia przypominające do swojej „zielonej przepustki” covidowej, która jest wymagana, aby wejść do restauracji, klubów, siłowni, hoteli i wielu innych miejsc. Nowe zasady zostały ogłoszone 3 października. Obecnie „przepustka” będzie dostępna dla osób, które otrzymały trzecią dawkę zatwierdzonej przez rząd szczepionki COVID-19 lub niedawno wyzdrowiały z choroby. Nowy system Izraela zastąpi poprzedni, który wymagał tylko dwóch szczepień, aby kwalifikować się do zielonej przepustki. Zgodnie z nowymi przepisami obywatele Izraela będą musieli udowodnić, że otrzymali zastrzyk przypominający po tym, jak ich poprzednie dwie dawki wygasły po sześciu miesiącach. Zgodnie z komunikatem prasowym izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, osoby, które nie zdecydują się na zastrzyk przypominający, nadal mogą wejść do lokali z negatywnym wynikiem testu PCR lub testu antygenowego. Nowe zasady oznaczają, że około dwóch milionów ludzi ryzykuje utratę paszportów szczepień w nadchodzących dniach, jeśli nie otrzymają trzeciej dawki. Spowodowało to masowe demonstracje w całym kraju przeciwko nowemu systemowi. Około 37 procent z 9,4 miliona mieszkańców Izraela otrzymało zastrzyk przypominający. W ostatnich dniach liczba pacjentów hospitalizowanych i będących w ciężkim stanie spada.

Z kolei w Niemczech wprowadzono żółte plakietki identyfikujące zaszczepionych o treści „Zostałem zaszczepiony”. W środku: wizerunek strzykawki w kolorze sygnałowej czerwieni. Zdaniem krytyków przypominają one plakietki stosowane przez hitlerowców dla oznakowania Żydów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2] [3] [4] [5]
Kompilacja 5 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.