W co gra Putin?

Opublikowano: 09.03.2020 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1144

Parlament Rosji ma uchwalić 24-stronicowy dokument jako załącznik do konstytucji opracowany przez grupę roboczą Kremla. Odbyło się już pierwsze z trzech czytań, drugie zaplanowane jest na 10 marca, zaś ostateczne jego przyjęcie nastąpi 22 kwietnia.

https://www.youtube.com/watch?v=B8MQ4lHsxwg

Zwracają uwagę sformułowania mówiące o potrzebie pielęgnowania spuścizny przodków, wiary w Boga, oraz uznania, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Inny fragment traktuje o zasadności „obrony prawdy historycznej” i zakazie „pomniejszania historycznego wkładu narodu w obronę ojczyzny i podważania jego roli w doprowadzeniu do zwycięskiego zakończenia II wojny światowej.”

Treść nawiązująca do tradycji jest na pierwszy rzut oka hołdem dla dziedzictwa kulturowego, gdyby pominąć skład gremium recenzentów. W ostatni piątek obradowała Rada Międzyreligijna, która uznając potrzebę wiary każdego człowieka, szanuje stanowisko głów kościołów wyznań tradycyjnych. Na zaproszenie patriarchy Kiryła w Moskwie obradowali przedstawiciele kościoła prawosławnego reprezentowanego przez metropolitę Hilariona, ponadto obecni byli: najwyższy mufti muzułmański w Rosji Talgatt Tadzhuddin, naczelny rabin Rosji z Chabad Lubawicz – Berel Lazar, arcybiskup Armenii Yezres Nersisyan, arcybiskup katolicki Paolo Pezzi, przywódca zielonoświątkowców Sergey Ryakhovski oraz przedstawiciele innych grup protestanckich.

Tak zróżnicowane grono wielu wyznań, dla zachowania zgodności mogło dokonać jedynego kroku, a mianowicie przyjęcia zasad religii światowej znanej pod nazwą 7 Noahide Laws (Siedem Praw Noego). Jako „Etyczne wartości i zasady stanowiące podstawę cywilizowanego społeczeństwa, na jakich powstał nasz wielki Naród” zasady te przyjęto w USA w 1991 roku jako Wspólną Rezolucję H.J.150.

Rabin Yakov Cohen wypowiedział się na forum ONZ jak postrzega rozdział kościoła od państwa i jak stworzyć religię dla wszystkich narodów świata przyjmując w konstytucjach odwołanie do Boga. W taki właśnie sposób wprowadzana jest aktualnie poprawka do konstytucji Rosji: „Celem światowej organizacji pozarządowej Noahide Law, którą kieruję jest stworzenie możliwości zjednoczenia świata wokół wiary w jednego Boga, stwórcę wszystkich istot żyjących. Moim zamiarem, jako założyciela organizacji uniwersalnych praw Noego jest zaapelowanie do wszystkich przedstawicieli 193 państw członkowskich ONZ, by wprowadzili do konstytucji swoich państw te uniwersalne zasady. Proponuję zapoznanie się z przygotowaną rezolucją, by można było po wyrażeniu opinii przyjąć jej przegłosowanie. Czynimy to przede wszystkim z obowiązku wobec Stwórcy, od którego zasady te pochodzą, a następnie – wobec istot ludzkich. Jako docelowe zasady zrównoważonego rozwoju ONZ agendy na 2030 rok.

Siedem Zasad Noego to apolityczny, ponadreligijny system sprawiedliwości bez granic, stanowiący zarazem część politycznego, religijnego systemu sprawiedliwości. Wykracza on poza wszystko co czyni człowiek, bo ma boskie pochodzenie. To Bóg nam je podarował, byśmy według nich żyli we wszystkich krajach tak samo, a co zapewni zgodę i pokój. Projekt ten przyjęto w Ameryce jako program edukacyjny. Nie musimy narzucać konieczności modlitwy do Boga w kościele, wystarczy sformułowanie poszanowania wyższej władzy. W Ameryce tak to ujęto”. Z liczącego niemal 30 lat doświadczenia Ameryki życie wykazało, że poszanowanie odnosi się tylko do jednej, talmudycznej wersji wiary, a szacunek należny jest tylko wybranym przez ich Boga. Dla oponentów tego rozwiązania jest kara śmierci przez ścięcie.

Dyrektor jednak zachęca: „Podobne rozwiązanie można przyjąć w Norwegii. Przedstawiciele różnych religii imam, szejk, rabin, chrześcijanin mogą zasiąść do stołu. To rozwiązanie ma 1000% gwarancji jeśli chodzi o treści nauczane przez religie.”

W Moskwie dokument opracowują przedstawiciele różnych, ale przewodzi rabin Berel Lazar z Chabad Lubawicz, bliski znajomy prezydenta Putina. Naczelny rabin Rosji chwalił prezydenta Putina, że z odwagą nie dopuszcza do antysemickich zjawisk w swoim kraju, twierdząc, że jest to wyrazem poszanowania wszystkich obywateli każdego wyznania. W wywiadzie udzielonym reporterowi „True News” Berel Lazar z dumą opowiada, że w Rosji należy do dobrego tonu ubieranie się w strój ortodoksyjnego Żyda.

Jeszcze w 2015 roku z inicjatywy Putina wycofano z „Biblii” wątki antysemickie interpretując je jako wypaczenie. Podążając tym tokiem, rosyjska Duma przyjęła ustawę zabraniającą rozpowszechniania antysemickich wątków biblijnych jako ekstremistycznych. Zakazane stały się cytaty z „Nowego testamentu”.

Inny rabin David Eliezrie opisuje jakie wpływy ma Chabad Lubawicz w Rosji: „Porównując z Polską, w Rosji istnieje prężna wspólnota żydowska. Byłem wieczorem w lokalu, wokół tysiące ludzi. W jednym z pomieszczeń około 30 oligarchów o majątkach w miliardach dolarów. Potrafiliśmy tańczyć wszyscy prawie do północy. Trzech z nich zdecydowało się obrzezać, a czterech postanowiło nosić ze sobą tefiliny (rodzaj modlitewnika). Jeżdżą mercedesami z kierowcami, ochroniarzami, a potrafią bawić się jak każdy inny. To oni sterują rosyjską gospodarką. To jest żydowski establishment Rosji. Nie ma żadnej federacji żydowskiej w Rosji, to my (Chabad Lubawicz) jesteśmy Federacją Żydów, nie ma żadnego ADL (Amerykańska Liga Antydefamacyjna), to my jesteśmy ADL, nie ma żadnego AJC (Kongres Żydów Amerykańskich), my jesteśmy AJC. Chabad kontroluje 98% judaizmu w Rosji. To najwspanialsza żydowska wspólnota w jakiej kiedykolwiek byłem. Są świetnie zorganizowani, mają szkoły, a w nich tysiące uczniów. Wszystkim w mieście zarządzają Żydzi: są właścicielami centrów handlowych, linii lotniczych, banków, stacji benzynowych. To są oligarchowie. Jeden z nich rządzi teraz na Ukrainie. Jest jeszcze jeden wątek, wprawdzie niepopularny w Stanach Zjednoczonych, ale ten sukces to wynik przyjaźni z Władimirem Putinem. Pewien profesor matematyki stwierdził, że Putin może nie jest dobry dla Rosji, ale jest dobry dla Żydów w Rosji”. Dalej następuje opowieść z nieszczęśliwego dzieciństwa Putina, którym opiekowała się chasydzka rodzina, gdy wracał do domu ze szkoły a własnych rodziców nie zastawał w mieszkaniu, ponieważ byli w pracy.

Zdaniem rabina Rosja rozkwita dzięki wielu dyskretnie załatwianym interesom z Izraelem, o których nikt nie ma pojęcia, ale które aranżuje Chabad Lubawicz. Amerykanie wiedząc o analogicznych interesach swojego Prezydenta, nazywają je mafijnym trójkątem Nowy Jork – Telawiw – Moskwa.

W imieniu biorących udział w rozmowach o obowiązku konstytucyjnym przyjęcia nowej religii, naczelny rabin Rosji Berel Lazar podpisał dokument. Siedem Zasad Noego zepchnie prawosławie na margines, tak jak doczekał się tego Kościół katolicki tracąc najpierw przejęty majątek, później zaufanie i wiernych.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.