W Chinach zmarły dziesiątki znanych obywateli

Opublikowano: 23.12.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4349

Chiny, a w szczególności ich stolica, zostały mocno dotknięte przez najnowszą falę COVID-19, która przetacza się przez kraj. Po tym, jak w ciągu ostatnich 30 dni zmarły dziesiątki [znanych] osób: profesorowie i wykładowcy z najlepszych chińskich uniwersytetów, w ciągu trzech dni, od niedzieli do poniedziałku, odnotowano śmierć kolejnych czterech wybitnych chińskich osobistości. Byli to ludzie w wieku od 39 do 89 lat.

Według szanghajskiego portalu informacyjnego „The Paper”, profesor Uniwersytetu Tsinghua Wu Guanying, były sekretarz Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Chen Jingliang, były członek redakcji Agencji Informacyjnej Xinhua Fang Xuehui oraz sławna artystka Opery Pekińskiej Chu Lanlan – wszyscy zmarli w ciągu trzech dni. Gazeta podała, że zmarli z powodu choroby, gdy leczenie okazało się nieskuteczne. Artykuł nie precyzował, jaka choroba spowodowała ich śmierć.

Wu Guanying, który zmarł 20 grudnia w wieku 67 lat, był profesorem Wydziału Sztuk Informacyjnych i Projektowania w Akademii Sztuki i Projektowania Uniwersytetu Tsinghua. Najbardziej zasłynął jako jeden z projektantów maskotki Letnich Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Brał udział również w projektowaniu wielu zestawów znaczków oraz złotych i srebrnych monet z 12 zwierzętami chińskiego zodiaku, był także projektantem serii znaczków z życzeniami noworocznymi.

Urodzony w kwietniu 1946 roku Chen Jingliang wstąpił do KPCh w 1979 roku, jak podaje „The Paper”. Zaczynał jako tłumacz w China Film Group Corporation w 1970 roku i był sekretarzem KPCh w China Film Art Research Center od 1994 do 2006 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę. Był członkiem Chińskiego Komitetu Cenzury Filmowej, nadzorowanego przez chińską Narodową Administrację Radia i Telewizji. Chen zmarł 19 grudnia w wieku 76 lat.

Fang Xuehui urodził się w grudniu 1933 roku w Indonezji. W latach 1950. pracował w regionalnym biurze Agencji Informacyjnej Xinhua w Dżakarcie, a w 1966 roku osiadł w Chinach. Był redaktorem Cankaoxiaoxi („Wiadomości Referencyjnych”), wydawanych przez Agencję Informacyjną Xinhua, które tłumaczą i ponownie publikują artykuły zagranicznych agencji informacyjnych. Kiedyś były dostępne tylko dla kadr KPCh i ich rodzin.

Chu Lanlan urodziła się w 1983 roku, a zmarła 18 grudnia w wieku 39 lat. Pracowała z wojskową trupą artystyczną KPCh, wykonywała utwory śpiewane i taneczne Opery Pekińskiej. Występowała w różnych przedstawieniach organizowanych przez Centralną Telewizję KPCh i Beijing TV.

Jak donosi chiński portal informacyjny „Sina”, od 10 listopada do 10 grudnia 19 emerytowanych profesorów i nauczycieli prestiżowego Uniwersytetu Tsinghua w Chinach zmarło podczas rzekomej najnowszej fali pandemii. Pracownik ubrany w środki ochrony osobistej (PPE) siedzi obok odpadów przed kliniką leczenia gorączki podczas pandemii COVID-19, Pekin, 19.12.2022 r.

Według „The Paper” Huang Kezhi, profesor Wydziału Mechaniki Inżynieryjnej Uniwersytetu Tsinghua i członek Chińskiej Akademii Nauk, zmarł 6 grudnia w wieku 95 lat. Huang, członek KPCh, był jednym z założycieli Wydziału Mechaniki Inżynieryjnej.

Uniwersytet Tsinghua jest macierzystą uczelnią niektórych z najbardziej znanych absolwentów, w tym obecnego najwyższego przywódcy KPCh Xi Jinpinga, jego poprzednika Hu Jintao i byłego premiera Chin Zhu Rongji.

11 grudnia na oficjalnej stronie internetowej Uniwersytetu Tsinghua opublikowano artykuł zatytułowany „Ochrona życia i zdrowia starych towarzyszy jako najwyższy priorytet w zapobieganiu i kontroli obecnej epidemii”, który opisuje, że powołano trzy zespoły robocze w celu zagwarantowania kontroli pandemii i leczenia emerytowanych nauczycieli i profesorów uniwersytetu. Artykuł został opublikowany również przez portal „Sina”.

Internauci sprawdzili nekrologi opublikowane przez Uniwersytet Pekiński od 6 listopada do 5 grudnia i odkryli, że 15 uczonych uniwersytetu odeszło w tym czasie. Był wśród nich zmarły 30 listopada Yang Gen, członek KPCh i profesor Szkoły Archeologii i Muzealnictwa na Uniwersytecie Pekińskim, miał 89 lat.

Chociaż media i portale społecznościowe w Chinach donoszą o zgonach, oficjalny rejestr zgonów z powodu COVID-19, prowadzony przez reżim komunistyczny, nie uwzględnia wielu zgonów z nieznanych przyczyn, o których można się dowiedzieć z doniesień medialnych.

Wang Guiqiang, ekspert od chorób zakaźnych z Uniwersytetu Pekińskiego, powiedział 20 grudnia na konferencji prasowej Rady Państwa KPCh, że Narodowa Komisja Zdrowia i Medycyny wyjaśniła niedawno, jak władze klasyfikują zgony. Według Wanga tylko zgony na COVID-19 wywołane „niewydolnością oddechową” zostaną uwzględnione w oficjalnej liczbie ofiar śmiertelnych.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia zgłosiła 21 grudnia 100 nowych przypadków COVID-19 i żadnych zgonów. 20 grudnia zgłosiła tylko pięć zgonów w całym kraju.

Autorstwo: Sophia Lam
Współpraca: Cheng Jing
Źródło zagraniczne: EpochTimes.com
Źródło polskie: EpochTimes.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 23.12.2022 09:56

    Wielu z nich było w podeszłym wieku, więc ich śmierć nie powinna nikogo zaskakiwać.

  2. Stanlley 23.12.2022 14:55

    Jak się weźmie poprawkę na to że Chiny to 2 Europy… i liczbę nagłych śmiercie choćby wśród sportowców…. wygląda to naprawdę śmiesznie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.