W Chinach wykonano egzekucję na byłym szefie policji

Opublikowano: 27.05.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Chiński Najwyższy Sąd Ludowy oświadczył dzisiaj, że wykonał wyrok egzekucji na byłym szefie policji rejonu autonomicznego Mongolia Wewnętrzna, byłym doradcy politycznym Zhao Lipingu. Wcześniej uznano go winnym zabójstwa i korupcji – podaje agencja Xinhua.

Na początku lutego ubiegłego roku chińska Najwyższa Prokuratura Ludowa postawiła byłemu urzędnikowi zarzut zabójstwa a także nielegalnego posiadania amunicji. Według danych śledczych Zhao Liping w marcu 2015 roku zabił z broni palnej osobę w mieście Chifeng. Później pod koniec lipca 2015 roku został wykluczony z partii. Zhao Liping jednocześnie zajmował stanowisko przewodniczącego oddziału Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin Mongolii Wewnętrznej.

Wyrok śmierci został wydany przez sąd miasta Taiyuan w prowincji Shanxi w listopadzie 2016 roku. Sąd postanowił, że w latach 2008-2010 nielegalnie otrzymał 23,7 mln juanów (około 3,5 mln dolarów USA). Później Najwyższy Sąd Ludowy potwierdził wyrok, nie wprowadzając do niego żadnych zmian. Najwyższy Sąd Ludowy Chin w 2007 roku otrzymał prawo rewizji wszystkich wyroków wydanych przez sądy niższej instancji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o