W Chinach szpitale, parki i szkoły nie dla nieszczepionych

Opublikowano: 18.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1135

Nieszczepieni mieszkańcy części Chin nie będą mieli dostępu do usług publicznych, w tym szpitali, szkół i domów opieki. Decyzję taką podjęto, ponieważ kraj dąży do osiągnięcia wskaźnika szczepień przeciwko Covid-19 na poziomie co najmniej 80%.

W ciągu ostatniego tygodnia dziesiątki władz lokalnych w co najmniej ośmiu chińskich prowincjach wydały rozporządzenia ostrzegające obywateli, że mają czas do końca lipca lub początku sierpnia, na zaszczepienie się, po czym będą musieli stawić czoła różnym ograniczeniom w codziennym życiu.

Nieszczepionym mieszkańcom ogłoszono, że od 26 lipca zostanie im odmówiony dostęp do szkół, transportu publicznego i placówek medycznych, a także innych udogodnień i usług. Samorządy lokalne naciskają na zwiększenie wskaźników szczepień, ponieważ rządząca Partia Komunistyczna ogłosiła swój cel, jakim jest osiągnięcie tak zwanej odporności stadnej – kiedy wystarczająco dużo ludzi jest zarażonych lub zaszczepionych, aby zatrzymać transmisję w społeczności – do grudnia tego roku.

Chiny zamierzają w pełni zaszczepić od 80% do 85% swoich mieszkańców, co jest równoważne do 1 miliarda z 1,4 mld całej populacji kraju, aby dotrzymać terminu grudniowego. Ponieważ Chiny w dużej mierze powstrzymały rozprzestrzenianie się wirusa, wielu mieszkańców początkowo nie widziało potrzeby szczepień. Do publicznego niezdecydowania przyczyniła się również historia skandali związanych z bezpieczeństwem szczepionek.

W ostatnich miesiącach tempo szczepień w całym kraju przyspieszyło, przy czym średnio dziennie podaje się ponad 10 milionów szczepień. Według szacunków mediów państwowych od środy chiński rząd podał 1,4 miliarda dawek szczepionki przeciw Covid-19, chociaż ogólny odsetek populacji, która otrzymała dwie dawki szczepionki pozostaje niejasny.

Decyzje chińskich władz są bardzo podobne do tych podejmowanych ostatnio w Europie. Nie ma już chyba wątpliwości, że konstruktorzy Unii Europejskiej wzorują się na Chinach budując nam z Europy wielki łagier jakim są komunistyczne Chiny. Dzięki covidkowi europejscy politycy będą mogli wprowadzić te same antywolnościowe rozwiązania i zmierzać w kierunku konwergencji systemowej, aby komunistyczne Chiny i komunistyczna Europa, nie różniły się tak bardzo, co spowoduje, że będziemy na kursie i ścieżce do globalnego komunizmu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,13 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o