W Chile zostanie zniesiony stan wyjątkowy

Opublikowano: 27.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 397

Chilijskie władze zniosą stan wyjątkowy w kraju, wprowadzony z powodu protestów – poinformował dziennikarzy prezydent kraju Sebastian Pinera.

„Po rozmowie z wojskowymi chcę ogłosić, że przy sprzyjających okolicznościach stan wyjątkowy zostanie zniesiony od godziny 00:00 w niedzielę” – poinformował Pinera, którego wystąpienie transmitowano na „Twitterze”. „Skład chilijskiego rządu zmienił się po protestach w kraju” – dodał. „Poprosiłem o złożenie dymisji, aby móc powołać nowy rząd”. Jak wyjaśnił, jest to konieczne, aby odpowiedzieć na protesty społeczne z żądaniem przeprowadzenia reformy w kraju.

Powodem rozpoczęcia masowych protestów w Chile był wzrost opłat za przejazdy metrem na początku października. Jest to jednak tylko jedna z przyczyn. Chilijczycy protestują przeciwko brakowi możliwości uzyskania przyzwoitej bezpłatnej edukacji i opieki zdrowotnej, niskim wynagrodzeniom i rosnącym taryfom.

Najpierw pokojowe akcje od 18 października przekształciły się w starcia z policją i pogromy. Zginęło 19 osób. Do dużych miast ściągnięto wojsko i pojazdy opancerzone, ogłoszono stan wyjątkowy w wielu miastach, a także godzinę policyjną.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o