W Charkowie odbędzie się „tydzień równości”

Opublikowano: 16.09.2022 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1008

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu.

Od 17 do 25 września w ukraińskim Charkowie będzie miał miejsce „tydzień równości” organizowany przez ruch Kharkiv Pride. Organizacje mniejszości seksualnych zamierzają pokazać w ten sposób obronę „europejskich wartości” przed Rosją, dlatego wydarzeniu będzie towarzyszyć między innymi „Dzień osób LGBTQI+ zabitych przez Federację Rosyjską”.

Przed trzema laty w drugim największym mieście Ukrainy po raz pierwszy zorganizowano „paradę równości”. Od tego czasu jest ona organizowana w każdy wrzesień, czego nie zmieniła nawet trwająca obecnie rosyjska agresja na ukraińskie terytorium.

W tym roku Kharkiv Pride zamierza obchodzić „tydzień równości”, który zacznie się 17 września i skończy 25 września. Organizatorzy zaplanowali cztery większe wydarzenia. Dwa z nich przybiorą formę performance’u, trzecie będzie „Dniem osób LGBTQI+ zabitych przez Federację Rosyjską”, z kolei ostatnim będzie demonstracja środowisk mniejszości seksualnych.

Przedstawiciele ukraińskiego ruchu LGBTQWERTY zapewniają, że zamierzają zaplanować najbezpieczniejszą trasę dla uczestników manifestacji. Ze względów bezpieczeństwa w „marszu równości” będą zresztą mogły wziąć udział tylko zarejestrowane wcześniej osoby.

Dodatkowo organizatorzy „tygodnia równości” opublikowali swój manifest. Podkreślają w nim, że aktywiści spod znaku tęczowej flagi „wnoszą wkład w przyszłość wolnej Ukrainy”, bo „homofobia jest częścią ideologii Rosji”. Kharkiv Pride chce więc zademonstrować swój sprzeciw wobec „rasizmu, dyskryminacji i represjom”.

Na podstawie: Sphere.org.ua, Facebook.com/spherewa, Facebook.com/kharkivprideukraine
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 16.09.2022 20:18

    No to będzie masakra 🙁

    PS. Dlaczego ci ludzie nie są na froncie i nie bronią swojej ojczyzny? Nie nadają się czy są dyskryminowani (jak było w Polsce) przy poborze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.