W brytyjskiej szkole nie można używać słów „mama” i „tata”

Opublikowano: 20.02.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1724

Szkoły podstawowe w brytyjskim Brighton zakazały uczniom używania słów „mama” i „tata”. W ten sposób ich dyrektorzy chcą uniknąć sytuacji, w których mogłoby dojść do „napiętnowania nietradycyjnych rodzin”. Rodzice dzieci uczęszczających do czterech placówek są oburzeni wprowadzonymi właśnie nowymi regulacjami.

Dyrektorzy szkół podstawowych w Brighton uznali, że uczniowie mogą doprowadzić do niezręcznych sytuacji, które będą trudne dla nieletnich z „nietradycyjnych rodzin”. Z tego powodu wprowadzili oni zakaz używania słów „mama” i „tata”. Zostały one więc zastąpione sformułowaniami „dorośli”, aby w ten sposób „docenić różne grupy rodzinne, w których żyją uczniowie”.

Szkoła podstawowa St Luke’s w Brighton podkreśliła, że obowiązuje w niej „Kodeks Równości” dla pracowników mający właśnie na celu „docenienie wszystkich rodzin”. Rosnąć ma bowiem liczba dzieci wychowywanych nie przez swoich biologicznych rodziców.

Oburzenia regulacjami szkolnymi nie kryją rodzice dzieci uczęszczających do wspomnianych szkół. W rozmowie z dziennikiem „Daily Mail” twierdzą oni, że regulaminy są niezrozumiałe dla nich samych, a co dopiero dla ich dzieci. Ich zdaniem personel szkolny powinien więc dalej używać słów „mama” i „tata”.

Decyzja dyrektorów stała się przyczyną napięć między szkołami a radą miejską. Co prawda radni nie ustalają ich regulaminów, ale zalecili oni placówkom używania tradycyjnych słów odnoszących się do rodziny. O ile jednak znana jest im sytuacja rodzinna konkretnego ucznia.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. andi170 20.02.2022 10:35

    Anglia chyli ię ku upadkowi.

  2. tithan1 20.02.2022 11:42

    Brighton to brytyjska stolica pedałowania.

  3. Rhumek 20.02.2022 17:17

    Jesli dzieci z normalnych rodzin będą wystarczająco inteligentne i odważne to będą używać określeń: ,,mój dorosły tata, moja dorosła mama,, I dopiero zacznie się wielowymiarowa i wieloznaczeniowa jazda……

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.