W Brazylii przetestują biometryczne maszyny do głosowania

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 481

Od 2012 roku w Brazylii, by zapobiec bądź ograniczyć wystąpienie oszustw wyborczych, przeprowadzane są testy integralności. Teraz, przed wyborami powszechnymi, niektóre z maszyn do głosowania, które będą częścią owego testu wyposażone będą w urządzenia biometryczne.

56 z 641 maszyn, które zostaną użyte w teście, będzie miało możliwość skanowania biometrycznego. Biometryczne metody badają cechy fizyczne (np. tęczówka, siatkówka, dno oka, linie papilarne, układ naczyń krwionośnych na dłoni lub przegubie ręki, kształt dłoni, kształt linii zgięcia wnętrza dłoni, kształt ucha, twarz, rozkład temperatur na twarzy, kształt i rozmieszczenie zębów, zapach, DNA itp.), jak też i zachowania (np. sposób chodzenia, podpis odręczny, ale też pisząc na klawiaturze komputera, głos).

Według The Brazilian Report, od 2008 roku Brazylia szukała możliwości wprowadzenia biometrii do procesu wyborczego. Ogłoszenie jest następstwem zaleceń związanych z większą przejrzystością wyborczą, które przedstawił minister obrony Paulo Nogueira.

Wybory powszechne w Brazylii odbędą się 2 października. Wyborcy będą wybierać prezydenta, wiceprezydenta oraz członków Kongresu Narodowego. Obecny prezydent Jair Bolsonaro, który ubiega się o drugą kadencję, będzie walczył z byłym prezydentem Lulą da Silvą w spodziewanym zaciętym wyścigu.

Bolsonaro wielokrotnie twierdził, że maszyny do głosowania są podatne na oszustwa wyborcze i oczekuje się, że będzie kwestionował wynik, jeśli zostanie pokonany.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim the net”
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.