Nauczycielom zakazano nazywać uczennice „dziewczynkami”

Opublikowano: 11.01.2018 | Kategorie: Edukacja, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 228

Nauczycielom szkoły dla dziewcząt w angielskim mieście Altrincham zakazano nazywać uczennice “dziewczynkami”, aby nie obrazić transseksualistów, informuje “Daily Mail”.

W adresowanym do rodziców liście dyrektor Stephanie Jill napisała, że szkoła zareagowała na wyzwania, przed którymi stają uczniowie, kwestionujący swoją tożsamość genderową lub nie utożsamiający się z “dziewczynkami”. Nauczycielom w procesie nauczania nakazano wykorzystywać słowo “uczniowie”. Jednocześnie z nazwy szkoły słowo “dziewczęta” nie zniknie.

Według “Daily Mail”, niektórzy mieszkańcy negatywnie zareagowali to tę innowację. “Kiedy otworzyłem list nie byłem pewien, czy to nie żart. Wydało mi się to trochę nienormalne” – powiedział jeden z rodziców.

“To głupie. Żyjemy w czasach, kiedy mamy szanować zdanie ludzi, którzy mają problemy z genderem lub seksualnością. I mamy to rozumieć. Ale dziewczyny powinno się nazywać dziewczynami” – uważa inny mieszkaniec miasta.

“Przesłanie jest dobre, ale wobec dzieci, które mają problem z tożsamością genderową, trzeba odnosić się z szacunkiem nie zmieniając języka angielskiego, żeby się do nich dostosować” – powiedział przedstawiciel grupy inicjatywnej “Kampania na Rzecz Prawdziwej Edukacji” Chris McGovern.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

Trzeba nauczyć dzieci tolerancji, ale żeby zaraz dostosowywać język do transseksualistów, żeby nie czuli się urażeni? O_O
Tak w ogóle to dlaczego mieliby się tak poczuć. To oni mają problem z identyfikacją własnej płci, nie ta inna dziewczynka, której nie wolno nią nazwać. Gdzie problem? W jaki sposób obraża kogoś to, że ktoś inny nie ma problemów z określeniem swojej płci?

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

To co się tam dzieje to nie wygląda raczej na jakąś faktyczną chęć dbania o osoby transseksualne, a raczej jakiś zbiorowy, społeczny problem tożsamości płciowej. W XX rozszerzało się rozumienie tego co jest właściwe dla dziewczynki czy chłopca, teraz pojawiła się tam tendencja że te role są ściśle określone a jak komuś się nie podoba jego to jest transgender. Mieszają całkowicie odczucie tożsamości płciowej z niechęcią do kulturowej roli płci. A z tymi rolami płci też mają problem przez feministki :) Wygląda na to że te dzieci negujące swoją płciowość kulturową są w istocie produktem społeczeństwa które się w niej zagubiło.
A transseksualizm odnosi się do osób których pleć psychiczna(i mózgu) jest przeciwna do płci cielesnej, a nie kwestionujących swoją rolę społeczną. Ma to biologiczne odzwierciedlenie w budowie mózgu i jest zjawiskiem występującym w ludzkim społeczeństwie od tysięcy lat.

Dla ciekawostki można dodać że w nazwie szkoły dalej pozostanie for girls :)

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Lewactwo samo zapędziło się w kozi róg ze swoim szaleństwem. Takie głupie pomysły wcale nie poprawią sytuacji osób transseksualnych. Wręcz przeciwnie. Normalna osoba transseksualna jeśli jest w ciele mężczyzny, a uważa się za kobietę to chce być uważana za kobietę i odwrotnie. Bez dodatkowego zwracania na siebie uwagi. To tylko dodatkowa stygmatyzacja, taka niedźwiedzia przysługa od tej części ruchu LGBT, która stroi się po paradach w pawie piórka, zachęca dzieci do takich, a nie innych zachowań (jest różnica pomiędzy aktywnym zachęcaniem, a wsparciem w przypadku odczuć niewyindukowanych sztucznie) i najgłośniej krzyczy o tolerancji prawiąc takie “mądrości”, że “w rodzinach homoseksualnych rodzi się tyle samo dzieci, co w rodzinach heteroseksualnych, a nawet więcej”. Normalne osoby transseksualne i homoseksualne brzydzą się nimi, bo widzą ile krzywd im tamci wyrządzają.

Cami
Użytkownik
Cami

Ostatnio zapytalem muslima – co Was tu ciagnie do Europy?
– Jak to co? Dobrobyt i pieniadze!
– A czemu nie chcecie sie asymilowac, integrowac w takim razie ?
– A co Wy mozecie nam dać? Aborcję i związki partnerskie? Mamy swoja religie i swoje wartosci :(
Mysle ze wiecej slow nie trzeba na to kim sie stalismy/stajemy :(

MirellaCD
Użytkownik
MirellaCD

Uszczęśliwianie na siłę.Pani dyrektor narobi więcej szkody niż pożytku a gdzie w tym wszystkim prawa i uczucia biologicznych dziewczynek?