W Ambasadzie Czech w Rosji zostanie 5 dyplomatów

Opublikowano: 19.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1117

Po wydaleniu z Rosji 20 pracowników ambasady Czech będzie w niej pracować tylko pięciu dyplomatów, poinformował dziennikarzy kierownik międzynarodowego wydziału biura administracji czeskiego prezydenta Rudolf Jindrák.

Jak zaznaczył, ambasadę w Moskwie opuści „cała część polityczna”. „Na opuszczenie terytorium Federacji Rosyjskiej dano im 24 godziny, podczas gdy odwołani z Czech rosyjscy dyplomaci dostali 48 godzin” – dodał Rudolf Jindrák. MSZ Rosji ogłosił w niedzielę personae non gratae 20 pracowników ambasady Czech, mają oni opuścić kraj do 20 kwietnia.

Premier Czech Andrej Babiš poinformował w sobotę, że władze podejrzewają służby specjalne Rosji o udział w eksplozji w składzie amunicji we Vrběticach w 2014 roku. Szef MSZ Czech Jan Hamáček oświadczył, że z kraju zostanie wydalonych 18 rosyjskich dyplomatów. Powinni oni opuścić kraj w ciągu 48 godzin, a czeska policja wydała listy gończe za obywatelami Rosji Aleksandrem Petrowwm i Rusłanem Boszirowem, którzy zdaniem Londynu mieli związek z otruciem byłego oficera GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii.

Rosyjskie MSZ uważa twierdzenia o udziale rosyjskich służb specjalnych w wybuchu we Vrběticach są absurdalne, gołosłowne i naciągane. Ministerstwo wyraziło również zdecydowany sprzeciw czeskim władzom. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, komentując zamiar Pragi, aby wydalić 18 rosyjskich dyplomatów, oświadczyła z kolei, że Czechy dobrze wiedzą, co z tego wyniknie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.