W Amazonii posadzone zostanie 73 miliony drzew

Opublikowano: 08.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 511

Amazońskie lasy deszczowe są stopniowo wyniszczane od lat 1970. Obecnie ludzie starają się rekompensować wykonane straty i właśnie w tym celu powstał ogromny projekt, który zakłada zasadzenie 73 milionów drzew w Puszczy Amazońskiej.

Projekt pod kierownictwem Conservation International, niedochodowej organizacji zajmującej się ochroną ziemskiej bioróżnorodności, ma być największym na świecie przedsięwzięciem w ramach zalesiania lasów tropikalnych. W sumie do 2023 roku w brazylijskiej Amazonii zostanie posadzonych 73 milionów drzew.

Gigantyczna akcja ma pomóc Brazylii w przyczynieniu się do zobowiązania z 2015 roku. Umowa Paryska zakłada, że do 2030 roku 12 milionów hektarów Ziemi zostanie ponownie zalesionych.

„To niesamowicie śmiały projekt” – oświadczył M. Sanjayan, szef Conservation International. „Los Amazonii zależy od tego, czy nam się powiedzie. Ma to ogromny wpływ na 25 milionów mieszkańców tego regionu, niezliczone gatunki zwierząt, a także klimat naszej planety”.

Powszechnie wiadomo, że Amazonia jest wyniszczana z powodu nadmiernej eksploatacji jej zasobów naturalnych. Niegdyś las pokrywał ponad 4 miliony kilometrów kwadratowych, a około 20% z tego zostało wykarczowane od lat 1970. Tymczasem lasy deszczowe Amazonii stanowią dom dla co najmniej 10% światowej różnorodności biologicznej.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MrMruczek 09.11.2017 01:24

    Te 73 miliony drzew to będą kauczukowce?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.