W 2017 r. zabito 312 działaczy praw człowieka

Opublikowano: 07.01.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 497

Według raportu Front Line Defenders, organizacji zajmującej się ochroną działaczy na rzecz Ochrony Praw Człowieka, w roku 2017 zamordowano 312 aktywistów walczących o przestrzeganie Praw Człowieka. Do zabójstw doszło w 27 krajach świata, jednak najwięcej z nich miało miejsce w Brazylii, Kolumbii, Meksyku i na Filipinach.

Większość z nich zajmowała się walką o przestrzeganie podstawowych praw człowieka, praw społecznych i praw tubylczych. Niestety takie działania nie wszystkim odpowiadają, dlatego na życie aktywistów czyha wiele niebezpieczeństw, w tym groźba utraty życia i zdrowia. Niestety „słaba reakcja zarówno rządów krajowych, jak i społeczności międzynarodowej, daje niewielką nadzieję, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie”.

Smutnym jest fakt, że wielu zabójstwom można było zaradzić. Z raportu wynika, że aż 84% ofiar otrzymywało wcześniej groźby i pogróżki. Gdyby tylko policja i władze zareagowały podejmując odpowiednie kroki, prawdopodobnie wielu śmierci udałoby się uniknąć.

Andrew Anderson, dyrektor Front Line Defenders chce, aby zgromadzone dane trafiły przedstawicieli państw, gdzie działają obrońcy Praw Człowieka. „Chcemy, aby zbadali te pogróżki. Chcemy, aby wprowadzili środki ochrony dla zagrożonych obrońców praw człowieka. To nie są przypadkowe zabójstwa. To jest celowa eliminacja ludzi, którzy pracują, aby bronić praw osób najbardziej potrzebujących. Tych 312 obrońców praw człowieka, których spisaliśmy w tym raporcie, zginęło w 27 krajach. Prawdziwa liczba jest prawdopodobnie wyższa. W ostatnich dniach 2017 roku doszło do zabójstw, których nie uwzględniono w tym sprawozdaniu”.

Oprócz pogróżek Obrońcy Praw Człowieka coraz częściej zgłaszają ukierunkowane na nich kłamliwe pogłoski na tle seksualnym, które mają na celu zdyskredytować ich działania i ośmieszyć w oczach innych.

Caitriona Rice, kierowniczka grantów w organizacji Front Line Defenders, chce ​​zaoferować zagrożonym aktywistom dotacje ochronne w wysokości do 7 500 euro. Dzięki tym dotacjom można będzie w miejscu zamieszkania i pracy obrońców zamontować kamery CCTV, systemy alarmowe czy metalowe szyny do okien, które utrudnią napady i włamania.

Autorstwo: kf
Na podstawie: Irish Times
Źródło: Swiato-Podglad.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o