W 100 powiatach bezrobocie przekracza 20%

Opublikowano: 27.03.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 445

Jak wynika z danych GUS z końca lutego br. w ok. stu powiatach bezrobocie przekracza 20 proc., a w siedmiu – 30 proc. Są to kolejno powiaty: szydłowiecki (36,6 proc.), piski (34,6 proc.), bartoszycki (32,3 proc.), braniewski (32,2 proc.), łobeski (31,1 proc.), radomski (30,5 proc.) i białogardzki (równo 30 proc.).

Stopa bezrobocia powyżej 20 proc., dotyczy całego podregionu grudziądzkiego (21,6 proc.), włocławskiego (22,7 proc.), radomskiego (24 proc.), przemyskiego (20,1 proc.), słupskiego (20,3 proc.), koszalińskiego (21,1 proc.), stargardzkiego (24,2 proc.), szczecińskiego (20,3 proc.), a także całego województwa warmińsko-mazurskiego (21,5 proc.).

Stopa bezrobocia w Polsce w końcu ubiegłego miesiąca wynosiła 13,2 proc., co daje ok. 2,150 mln ludzi bez pracy.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

  1. Sebek 27.03.2011 09:18

    Super, że lewica przedstawia wyniki działań swoich genialnych socjalnych pomysłów.

  2. Delur 27.03.2011 11:07

    Tak to jest jak rząd zajmuje się ‘likwidacją bezrobocia’.

  3. edek 27.03.2011 12:17

    @Sebek
    A jaki wg ciebie rząd byłby liberalny jak teraz nie jest?

  4. Sebek 27.03.2011 13:00

    @W żeby być prawicą nie wystarczy zostać tak nazwanym przez media, trzeba jeszcze postępować w zgodzie z prawicowymi zasadami. PO ma z prawicą niewiele wspólnego.

    @edek liberalny rząd nie zwiększa podatków, nie zwiększa biurokratyzacji, nie zwiększa kontroli nad obywatelem, nie zaciąga pożyczek, których nie może spłacić, nie zmusza obywateli do tego by się ubezpieczali kiedy tego nie chcą, nie zmusza rodziców, by posyłali dzieci do jedynie słusznych szkół.

    A wręcz przeciwnie. Liberalny rząd zmniejsza podatki, ogranicza biurokracje, ogranicza kontrole nad obywatelem, daje obywatelowi wolną rękę do postępowania ze swoimi pieniędzmi jak chce, pozwala obywatelowi na wiele, póki ten nie szkodzi innym. Może mi powiesz, że PO właśnie tak postępuje?

  5. smok_sielski 27.03.2011 15:52

    @Sebek: możesz wskazać jeden kraj na świecie, który spełnia twoje wymogi kraju liberalnego? Bo o utopiach Korwina-Mikke nie ma sensu dyskutować.

  6. Sever 27.03.2011 17:37

    Doajmy jeszcze wszystkich emigrantow co wyjechali robic w UE, i mamy prawie w kraju 30% bezrobocie. POpaprancy dobrze sobie radza. Jak juz sprzedadza wszystkie firmy polskie, oddadza polskie budynki niemcom i zydom, zaczna sprzedawac lasy a potem ziemie i tak sie skonczy ich rozbior POlski. A polacy beda musieli robic za najnizsze krajowe w unii.

  7. edek 27.03.2011 19:08

    @sebek
    Nigdy nie pisałem że lubię czy popieram rząd Tuska. Wprost przeciwnie. Jednak to o czym piszesz to skutek złego i nieudolnego rządzenia. Nie mający wiele wspólnego z jakąkolwiek ideologią. Jednak po wprowadzanych innych reformach widać, że to rządy liberalne (a że nie są “czysto” liberalne… ).

  8. Sebek 27.03.2011 19:16

    Ale edku przecież to są doktryny socjalistyczne, które PO realizuje. Więcej w nim socjalu niż liberalizmu, więc raczej bym powiedział, że to rządy nie czysto socjalistyczne.

    I jakie to reformy wskazują na jego liberalizm?

    @smoku Lichtenstein może być takim państwem, bądź Szwajcaria. Tam jest jeszcze normalnie.

  9. mr_craftsman 27.03.2011 19:24

    taki rząd, jaki opisuje Sebek, nie istnieje w żadnym kraju =)

    bo to właściwie brak rządu.

    wydało się – Sebek kryptoanarchistą ? 😉

  10. edek 27.03.2011 21:44

    @Sebek
    Socjalizm czy też kapitalizm z wątkami socjalnymi (obecny w różnym stopniu we wszystkich krajach kapitalistycznych) charakteryzuje się ochroną najsłabszych w społeczeństwie. Liberalizm nie dostrzega społeczeństwa tylko jednostkę, ego. Socjalizm chroni słabszych ze względu na dobro wspólne. Nigdy nie wiesz czy nie będziesz potrzebował pomocy. W proponowanym przez ciebie liberalnym (do bólu) systemie ten kto nie jest na fali ginie. Naprawdę nie życzę ci byś znalazł się w takim kraju. A świat zmierza ku temu. Czy nie widzisz tego?
    Jeszcze inaczej. Zastanów się po co człowiek czy ludzkość istnieje? Po to by ciągle ze sobą rywalizować? To doprowadzi do unicestwienia ludzkości. Ludzie powinni ze sobą współpracować. A to w doktrynie liberalnej wykluczone.
    Co do reform liberalnych PO:
    1.Obniżenie podatku dochodowego dla osób fizycznych. Najwięcej zyskali najbogatsi.
    2.Prywatyzacja pozostałych firm państwowych. Też z sektora strategicznego (co w zasadzie równa się zamianie monopolu firm państwowych na monopol korporacji, zazwyczaj zagranicznych).
    3. Próba prywatyzacji lasów państwowych (co uważam za bandytyzm).
    4. Unikanie wspierania firm polskich, nawet jeśli bilans interwencji byłby zdecydowanie na plus (finansowy i społeczny – miejsca pracy)
    5. Cięcia socjalne.
    6. Przyzwolenie czy wspieranie prywatyzacji mienia komunalnego (też zamiana monopolu samorządowego – czyli firm na który mieszkańcy samorządów mają jakiś wpływ, na monopol firm prywatnych).
    7. Prywatyzacja a właściwie docelowa prywatyzacja służby zdrowia.
    Więcej nie pamiętam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.