Virgin Hyperloop rozpędza kapsułę do 1019 km/h

Opublikowano: 18.11.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 997

Kilka dni temu Virgin Hyperloop przeprowadził prezentację mniejszej wersji kapsuły pasażerskiej. W nim, z prędkością około 170 kilometrów na godzinę, szef Virgin Hyperloop i jego zastępca, odpowiedzialny za wnętrze i wygodę kapsuł, odbyli małą wycieczkę. Firma podaje teraz szczegóły najnowszych testów.

Virgin Hyperloop był w stanie rozpędzić kapsułę do 1019 kilometrów na godzinę. Nowy test odbył się w Korei Południowej. W eksperymencie wzięli udział eksperci z Koreańskiego Instytutu Badawczego Kolei Korail. Wspólnie ze specjalistami firmy udało im się rozpędzić zredukowaną kapsułę w rurze do prędkości 1019 kilometrów na godzinę, a to już prawie prędkość dźwięku, która wynosi 1191 kilometrów na godzinę.

Pomimo tego, że tym razem prędkość dźwięku nie została osiągnięta, rekord został ustanowiony. Wcześniej takie eksperymenty pozwoliły na przyspieszenie kapsuły testowej do ponad 700 kilometrów na godzinę.

Testy w Korei Południowej i zaangażowanie specjalistów z Korail Research Institute świadczą o tym, że kraj planuje budowę oddziału Hyperloop, który ma łączyć Seul i Busan w ciągu najbliższych trzech lat. Hyperloop skróci podróż między tymi miastami z trzech do pół godziny.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o