Użycie broni przeciw Konwojowi Wolności było legalne

Opublikowano: 22.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1015

Specjalna policyjna jednostka badająca przypadki nadużycia władzy przez policję uznała, że dwóch funkcjonariuszy policji z Vancouver nie popełniło przestępstwa, strzelając kulami gumowymi i gazem łzawiącym do uczestników demonstracji Konwoju Wolności w lutym.

Dyrektor Specjalnej Jednostki Śledczej, Joseph Martino, stwierdza oświadczeniu, że dwaj funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, strzelając w protestujących. Dodaje, że ofiary nie zgłosiły poważnych obrażeń.

Martino mówi, że policjant z Vancouver strzelił gumowymi kulami i pociskiem z gazem pieprzowym w protestującego, który oświetlał oślepiającym światłem szpaler policji na Bank Street w centrum Ottawy.

Inny funkcjonariusz policji z Vancouver strzelał gumowymi kulami i woreczkami z fasolą, aby powstrzymać protestujących przed zbliżaniem się do funkcjonariuszy. Oficer wystrzelił z broni, trafiając jednego protestującego w nogę i ponownie strzelił do innego protestującego.

Martino jest usatysfakcjonowany, że funkcjonariusze „rozsądnie i zgodnie z prawem wykonywali uprawnienia policji” w celu utrzymania porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Funkcjonariusze policji z Vancouver byli w Ottawie, aby pomóc kontrolować tłumy zgromadzone na konwoju protestującym, który blokował ulice w centrum miasta.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

2

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 22.06.2022 13:07

    Kanada to już faszystowski kraj z Tradeu(młody hitlerek) na czele.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.