Uzbrojeni żołnierze palili domy i zabijali dzieci

Opublikowano: 01.10.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 297

Uzbrojone oddziały działające w imieniu brytyjskiej firmy handlującej emisjami dwutlenku węgla wspieranej przez Bank Światowy spaliły domy i zabiły dzieci aby eksmitować Ugandczyków z ich domów. Żołnierze zajęli ziemię w celu ochrony przed “globalnym ociepleniem”. Jest to szokująca ilustracja tego, jak kłamstwo globalnego ocieplenia przeradza się w formę barbarzyńskiego neokolonializmu.

Eksmisje zostały zamówione przez New Forests Company, firmę która zajmuje się przejmowaniem ziemi w Afryce by sadzić na niej drzewa. Firma następnie sprzedaje “kredyty CO2” międzynarodowym korporacjom. Firma jest wspierana przez Bank Światowy i HSBC. W radzie dyrektorów zasiada zarządzający dyrektor HSBC- Sajjad Sabur, jak również byli bankierzy Goldman Sachs.

Firma twierdzi, że mieszkańcy Kicucula opuścili miejsce w sposób “pokojowy” i “dobrowolne”, jednak ludzie opowiadają historie pełne terroru i rozlewu krwi.

Mieszkańcy wioski opowiedzieli, jak uzbrojone “siły bezpieczeństwa” zaatakowały ich wieś, podpalali domy, spalili ośmioletnie dziecko grożąc każdemu kto stawiał opór, podczas gdy bili innych.

“Byliśmy w kościele”, wspomina Jean-Marie Tushabe, 26, ojciec dwojga. “Słyszałem, strzały wystrzeliwane w powietrze.”

“Przyjechały samochody z policją,” powiedział pan Tushabe, siedząc wśród ruin swojego domu. “Kierowali się prosto do domów. Zabrali nasze talerze, kubki, materace, łóżka, poduszki. Wtedy zobaczyłem, że mają pudełka zapałek w swoich kieszeniach.”

“Ale w tym przypadku, rząd i firma stwierdziły że osadnicy mieszkali nielegalnie i eksmitowano ich dla dobra sprawy, tj ochrony środowiska i pomocy w walce z globalnym ociepleniem”, donosi New York Times.

Raport Oxfam opisuje jak brytyjska firma współpracowała z rządem Ugandy siłą usuwając ponad 20.000 ludzi z ich domów, stosując terror i przemoc, jako część walki o lukratywne grunty rolne, które mogą być wykorzystane dla zaspokojenia wielomiliardowej piramidy finansowej CO2, która przynosi firmie 1,8 milionów dolarów rocznie.

“Nie mam już własnej ziemi. Nie jest możliwe żebym wykarmił swoje dzieci – one tak wiele wycierpiały. W niektóre dni wszystko co jedzą to kaszka z mąki kukurydzianej. Kiedy ludzie nie mogą dobrze zjeść ich ciała stają się słabe – było wiele przypadków malarii i biegunki. Przez kilka dni nic nie jedliśmy,” powiedział były rolnik Francis Longoli, którego ziemia została wykradziona przez New Forest.

Jak już wcześniej udokumentowaliśmy, wyimaginowane zagrożenie globalnego ocieplenia jest używane jako narzędzie neo-kolonializmu w trzecim świecie, nie tylko usprawiedliwiając przejęcia gruntów i infrastruktury, blokując w ten sposób rozwój biednych narodów i możliwość wykorzystywania przez nie zasobów, ale również dosłownie zagładzając biednych ludzi na śmierć.

Panika związana z mitem zmian klimatu i wdrażania polityki globalnego ocieplenia jest najwyższym przestępstwem, ponieważ już prowadzi do ludobójczej polityki w krajach takich jak Haiti, gdzie podwojenie cen żywności zwiększa głód, ubóstwo i śmierć, zmuszając mieszkańców do spożywania placków z błota.

Jak potwierdza raport National Geographic “Wraz z rosnącymi cenami żywności, najbiedniejsi obywatele Haiti nie mogą pozwolić sobie nawet na talerz ryżu, przez co muszą podjąć desperackie kroki, aby wypełnić swoje brzuchy,” spożywając “błoto”. Sytuacja ta jest częściowo spowodowana “wzrostem globalnego popytu na biopaliwa.”

W kwietniu 2008 r. prezes Banku Światowego Robert Zoellick przyznał, że biopaliwa mają “znaczący wpływ” na gwałtowny wzrost cen żywności, które doprowadziły do sytuacji w której biedni ludzie umierają z głodu ponieważ biopaliwa zajmują grunty, które zwykle są używane do produkcji żywności.

Nawet promotor globalnego ocieplenia George Monbiot przyznaje, że promocja biopaliw “jest przyczyną głodu w biednych krajach”, szczególnie w Suazi, gdzie decyzja o przydziale kilku tysięcy hektarów gruntów rolnych pod produkcję etanolu, pomimo że kraj głoduje był określony jako “zbrodnia przeciwko ludzkości” przez specjalnego sprawozdawcę ONZ Jeana Zieglera.

Ale to nie tylko biopaliwa będące produktem panikarstwa związanego z globalnym ociepleniem, prowadzą do ludobójstwa czarnych ludzi w biedniejszych krajach. Główną przyczyną jest mantra cofania rozwoju/anty-rozwoju (ang degrowth) przyjęta przez działaczy zmian klimatu, która jest egzekwowana przez organizacje międzynarodowe takie jak Bank Światowy i IMF aby redukować dwutlenek węgla, zły- życiodajny gaz, którym rośliny oddychają a ludzie wydychają.

W rzeczy samej biedne kraje odrzuciły w 2009 porozumienie w sprawie klimatu w Kopenhadze właśnie dlatego, że porozumienie dyskryminowało narody Trzeciego Świata.

Ponadto, administracja Obamy, mocno wspierana przez Ala Gorea, w ubiegłym roku nakazała Bankowi Światowemu aby utrzymał kraje “rozwijające się” w stanie zacofania, blokując ich plany budowy elektrowni węglowych, gwarantując tym samym, że biedniejsze kraje pozostaną w ubóstwie nie mogąc zabezpieczyć swoich potrzeb energetycznych.

Poprzez blokowanie biednych krajów dążących ku samowystarczalności i blokowanie projektów pozwalających na produkcję własnej energii, administracja Obamy gwarantuje, że miliony umrą z głodu, braku dostępu do szpitali i usług medycznych.

Mimo niewiedzy, wielu lewicowych ekologów głosi całymi dniami mantry o skutkach globalnego ocieplenia, które mają największy wpływ na biedniejsze kraje, podczas gdy w rzeczywistości biedniejsze kraje i ich obywatele cierpią najbardziej z powodu lewicowego panikarstwa, polityki globalnego ocieplenia i hien takich jak New Forest działających we współpracy z bankami.

Przejęcie gruntów rolnych w imię “globalnego ocieplenia” ma stać się wielkim biznesem, dlatego ONZ niedawno ogłosiło, że przygotowuje się do stworzenia zielonej armii “klimatycznych sił pokojowych”, które będą interweniować w biedniejszych krajach, chroniąc ich “kurczące się zasoby”.

Międzynarodowe korporacje zrzeszone z zachodnimi rządami i bankami, prowadzą politykę wokół wymyślonej teorii globalnego ocieplenia aby przeprowadzić ludobójczą politykę i przejąć ziemię w dążeniu do sprzedaży kredytów CO2 korporacjom międzynarodowym, które następnie po prostu przenoszą poniesione koszta na konsumenta.

Autor: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: Prisonplanet.com
Źródło polskie: Prison Planet

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
23
Użytkownik
23

potrzebna jest kontrola urodzen; wiekszosc problemow bierze sie z nadmiaru. jest nas duzo i w dodatku slabej ‘jakosci’.

Roots Chant Rising
Użytkownik
Roots Chant Rising

23
Ciebie jest za dużo a o Twojej jakości to już nie napiszę!
Możesz jednak rozwiązać ten problem XD

pijawa
Użytkownik
pijawa

@23 strzel sobie w łeb, będzie jednego słabej jakości mniej…

dox888
Użytkownik

zwykla szara codziennosc w afryce.

Wentyl
Użytkownik
Wentyl

Z tego wynika, że afrykańskie lasy wliczają się do bilansu CO2, a polskie nie i nasze elektrownie będą płacić kary za emisję. Szyszko ma rację mówiąc o naszych lasach. Kolejny sukces dyplomacji Donalda T. i jego ekipy.

Boruta
Użytkownik
Boruta

Totalna bzdura. New Forests Company to koncern drzewny.

Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Boruta – a skąd do jasnej… wiesz na 100% że tego co zostało opisane w artykule nie robią? Nie mów, że bzdura zanim sam nie sprawdzisz!