Uwolnić Bogdana Goczyńskiego!

Opublikowano: 19.10.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 714

17 października 2011 r. banery Nowego Ekranu, wraz z transparentami organizacji pozarządowych, takich jak Przeciw Bezprawiu, Porozumienia Rawskiego, Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu, Lex Nostra, Lasu Smoleńskiego oraz innych lokalnych środowisk pozarządowych, towarzyszyły manifestującym.

W oparciu o prawo prasowe, pomimo braku odpowiedzi na wniosek o spotkanie z więźniem i umożliwienie przez władze Aresztu wywiadu z dziennikarzem, już w trakcie manifestacji zwrócono się o rozpatrzenie kolejnego wniosku. Wraz z p. Krystyną Górzyńską, znającą „od podszewki” sprawę p. Bogdana, uzyskano zgodę Dyrektora na wejście i przeprowadzenie wywiadu.

Jak wynika z treści przekazanych przez red. Goczyńskiego, pomówienie o pedofilię wyszło od skazanych, niemniej sprawa się wyjaśniła przed przyjazdem protestujących do Tarnowskich Gór i spotkaniem z dziennikarzem Afer Prawa i Nowego Ekranu. Szczęściem dla Bogdana Goczyńskiego była dociekliwość jednego z więźniów, który korzystając z przepustki, w sieci zapoznał się z historią p. Bogdana.

Dyrektor Aresztu, mjr mgr Marek Łebek, odmówił wypowiedzi do kamery, posiłkując się Rzecznikiem Prasowym ppor. mgr Roman Malchrzyk, który w jego imieniu złożył oświadczenie.

Ponadto, ppor., mgr Roman Malchrzyk, zobowiązał się do udzielania wszelkich informacji, związanych z pobytem w jednostce tarnowskiej, naszego blogera. Obiecał także przekazać informację, czy lekarz więzienny opiekujący się Goczyńskim, dopuści do jego udziału w posiedzeniu Sądu w dniu 19 października.

Do chwili publikacji niniejszej informacji, telefon Rzecznika był niedostępny.

Opracowanie: Andrzej Słonawski
Źródło: Nowy Ekran


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.