Utonął w Tamizie po trzykrotnym użyciu paralizatora przez policję

Opublikowano: 08.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1116

41-letni mężczyzna uciekając przed policją rażącą go paralizatorami rzucił się do Tamizy. Jego życia nie udało się uratować. W sprawie interweniujących w jego sprawie funkcjonariuszy ruszyło niezależne śledztwo. Nagranie wideo jednego ze świadków z tego zajścia można obejrzeć w mediach społecznościowych.

Do dramatycznych wydarzeń doszło na moście Chelsea Bridge zlokalizowanym w zachodnim Londynie, w minioną sobotę, 4 czerwca 2022 roku, w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze Met Police otrzymali wezwanie w sprawie mężczyzny trzymającego niebezpieczny (jak się wydawało) przedmiot w prawej dłoni, który miał zachowywać się agresywnie i krzyczeć. Owym przedmiotem okazał się… śrubokręt.

Podczas interwencji mężczyzna nie chciał słuchać poleceń policjantów, którzy nakazywali mu odłożenie „ostrego przedmiotu” oraz położenie się na ziemi. W efekcie funkcjonariusze użyli paralizatorów i to nie jeden raz, ale aż trzykrotnie. Mężczyzna w pewnym momencie rzuca się do ucieczki, przeskakuje przez barierkę i wpada (wskakuje?) do Tamizy. Jeden z policjantów widząc, co mężczyzna próbował zrobić, biegnie za nim, ale nie jest już w stanie go zatrzymać.

Mężczyznę ostatecznie udało się wyłowić z rzeki, a następnie został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Niestety, jego życia nie udało się uratować. 41-letni Oladeji Adeyemi Omishore zmarł. Według ustaleń „The Daily Mail” miał on zmagać się z problemami natury psychicznej, ale jego sąsiedzi opisują go jako „naprawdę miłego gościa”.

Dochodzenie w sprawie interwencji policjantów na londyńskim moście zostało wszczęte przez Niezależne Biuro ds. Postępowania Policji (IOPC). W oficjalnym komunikacie czytamy, iż „niezależne śledztwo w sprawie działań policji na moście jest w toku”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. nazizm to ideologia lewicowa 08.06.2022 19:41

    taa, jasne. kolejny niespotykanie spokojny czlowiek,”zawsze dzien dobry mowil”,”naprawde mily gosc”. wszystko do moment, kedy nie zaaplikuje komus takiego srubokreta w oko.
    policja miala racje pacyfikujac kolesia, ktory nie wykonuje ich polecen. jego obroncom proponuje poogladac policeactivity na yt i zobaczyc do czego sa zdolni “ludzie z problemami psychicznymi” a w rzeczywistosci nacpane malpy.

  2. emigrant001 10.06.2022 11:36

    Następny floyd przed kolejną odsłoną blg tym razem w UK.
    Jak liczba lajków przekroczy milion zaczną się darmowe zakupy czarnej, dyskryminowanej społeczności. Taka promocja niedorozwiniętych lewaków:) których jedynym zajęciem jest tik-tok.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.