Utonął mimo kamizelki ratunkowej z plastikowych butelek

Opublikowano: 28.08.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 572

Kanał La Manche pochłonął kolejne życie – tym razem w wodach oddzielających Francję od Wielkiej Brytanii utonął imigrant z Iraku, który próbował o własnych siłach dopłynąć do UK. Ratownicy zeznali, że mężczyzna miał na sobie prowizoryczną kamizelkę ratunkową zrobioną z plastikowych butelek, a na nodze – jedną płetwę.

Wielu śmiałków próbowało już przepłynąć wpław Kanał La Manche, ale sztuka ta udała się tylko nielicznym. Wyczynowi sportowcy są w stanie przepłynąć z Francji do UK w kilkanaście godzin, ale ich wyczyn zawsze poprzedzony jest długimi przygotowaniami, a na trasie sportowcy dostają coś do jedzenia i picia mniej więcej co godzinę. Niestety, dla nieprzygotowanych pod względem kondycyjnym imigrantów, próby forsowania kanału o własnych siłach najczęściej kończą się tragicznie.

Nie inaczej było w przypadku imigranta z Iraku, który w drogę do wymarzonej Wielkiej Brytanii wyruszył najprawdopodobniej z Francji. Ratownicy znaleźli ciało mężczyzny w pobliżu elektrowni wiatrowej w Zeebrugge, w Belgii, okryte prowizoryczną kamizelką ratunkową wykonaną z plastikowych butelek. Jak podano, imigrant miał także na jednej nodze płetwę – druga prawdopodobnie zgubiła się gdzieś w wodach kanału.

„Myślimy, że on starał się przepłynąć wpław do Wielkiej Brytanii. Sądzimy, że wystartował z Francji. Na jednej nodze mężczyzna miał ogromną płetwę, dla uzyskania większej prędkości, nie wiem. Jest mi bardzo przykro. To szalone, w XXI wieku starać się przepłynąć o własnych siłach z Francji do Wielkiej Brytanii” – powiedział z żalem Carl Decaluwé, gubernator Flandrii Zachodniej. „To pierwszy raz, gdy znaleźliśmy w naszych wodach ciało imigranta. Jestem jednak przekonany, że podobną śmierć poniosło więcej osób, tylko ich ciała nie zostały i nigdy nie zostaną znalezione” – dodał.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kuralol 28.08.2019 17:11

    @walirlan
    E tam nic się nie stanie. Dla żymian na plantacjach pracować będą kolorowi zamiast białych. Ot i cała zmiana. To idzie w takim kierunku, mamy ocieplony klimat – to wiele wyjaśnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.