Uszkodzenia w elektrowniach atomowych w Belgii

Opublikowano: 14.09.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 532

W obudowie reaktorów dwóch belgijskich elektrowni atomowych znaleziono pęknięcia.

Jak poinformowała Federalna Agencja ds. Kontroli Jądrowej, w obudowie drugiego reaktora elektrowni „Tihange” odkryto tysiące mikropęknięć, w związku z czym reaktor został wyłączony. Wcześniej, w czerwcu 2012 roku, dokładnie z tych samych przyczyn, wyłączono trzeci reaktor elektrowni jądrowej “Doel”.

Przedstawiciel firmy Electrabel, operatora tych dwóch elektrowni, wyjaśnił, że pęknięcia wykryte zostały podczas badania ultrasonograficznego. Przypuszcza się, że powstały one jeszcze w czasie budowy reaktorów. Firma poinformowała, że wykryte wady nie doprowadziły do uwolnienia się promieniowania.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pablitto 16.09.2012 19:58

    “…firma poinformowała…” – no właśnie ;] wcześniej “informawała” partia…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.