Ustawiali wyniki w Armenii

Opublikowano: 06.07.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 441

Futbolem w Armenii wstrząsnęła potężna afera korupcyjna z ustawieniem wyników meczów. Federacja piłkarska tego kraju (FFA) już ukarała dożywotnią banicją 45 osób. W tej grupie są właściciele klubów, piłkarze i trenerzy.

To pokłosie skandalu jaki wybuchł po ujawnieniu przypadków ustawiania wyników meczów ligowych. Uwagę działaczy FFA zwróciła niecodzienna seria wyników Lokomotiwu Erywań (12:0, 0:12, 1:8 i 9:2). Wszczęte dochodzenie, także z udziałem organizacji międzynarodowych i organów ścigania, dostarczyło wystarczająco dużo dowodów przestępczego procederu, w który uczestniczyło więcej klubów. Władze federacji zawiesiły rozgrywki w drugiej lidze i wykluczyła z rozgrywek na czas nieokreślony, poza wspomnianym Lokomotiwem, także drużyny FC Erywań (ten klub z powodów finansowych i organizacyjnych wycofał się na początku roku z rozgrywek ekstraklasy), FC Van, Aragats, Torpedo Erywań i Masis, a ponadto ukarała dożywotnimi dyskwalifikacjami 45 osób. Wśród ukaranych znaleźli się głównie właściciele klubów pochodzący z Rosji oraz głównie ukraińscy, łotewscy i białoruscy piłkarze. „Decyzje zostały podjęte po tym, jak FFA otrzymała niezbite dowody nielegalnych działań” – napisał w oświadczeniu szef piłkarskiej federacji Armenii Armen Melikbekjan. Warto odnotować, że to on zatrudnił latem 2019 roku na stanowisku przewodniczącego komisji sędziowskiej byłego prezesa PZPN, a wcześniej uznanego arbitra międzynarodowego Michała Listkiewicza. Kilka miesięcy temu w wywiadach prasowych były prezes PZPN zapewniał, że przyjął propozycję pokierowania pracą sędziów w Armenii właśnie za namową Melikbekjana.

Po wspomnianymi 45 skazanymi na dożywotnią banicję z ormiańskiego futbolu, ukarano czasowymi dyskwalifikacjami jeszcze kolejnych 13 osób, które pośredniczyły w manipulowaniu wynikami. Nie wszystkie podejrzane rezultaty udało się potwierdzić jako ustawione, ale dochodzenie trwa i lista ukaranych może się jeszcze powiększyć. „Naszym celem jest całkowite wyplenieni korupcji z ormiańskiego futbolu” – zapewnia jednak prezes Armen Melikbekjan.

Autorstwo: jtk
Źródło: Trybuna.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o