Ustawa Zełeńskiego nie ominie Polaków na Ukrainie

Opublikowano: 11.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1249

„Idea podziału narodów na rdzenne i nie, przypomina teorię i praktykę stosowaną w nazistowskich Niemczech – powiedział Władimir Putin w związku z projektem ustawy „O rdzennych narodach Ukrainy”, który został wniesiony pod obrady Rady Najwyższej przez prezydenta Zełenskiego. Pozbawia on „nierdzenne” mniejszości narodowe znaczących praw.

Polaków, Rosjan, Białorusinów, Węgrów, Ormian, Żydów i przedstawicieli innych narodowości nie uwzględniono na liście rdzennych narodów Ukrainy – wynika to z projektu ustawy. Czyli wszystkich oprócz Ukraińców, Tatarów krymskich, Karaimów i Krymczaków.

Najmocniej ustawa uderza w Rosjan, którzy stanowią około połowy obywateli Ukrainy.

„Ta inicjatywa wpłynie na Rosjan, ale oprócz nich także inne narodowości. Jest to absolutnie niedopuszczalne i nie spełnia żadnych norm międzynarodowego prawa humanitarnego” — powiedział prezydent Putin.

Ustawa Zełenskiego nie pozostawiła obojętnymi inne tzw. „nierdzenne” narody.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.