Ustawa ws. wynagrodzenia władz państwowych spółek

Opublikowano: 28.07.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 422

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która reguluje kwestię wynagrodzeń dla władz spółek należących do skarbu państwa i samorządów. Pensje będą zależały od sytuacji finansowej firm oraz realizacji ich celów inwestycyjnych. Dodatkowo ich prezesi nie będą mogli zasiadać w radach nadzorczych spółek zależnych.

Ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami ma regulować pensje zarządów w spółkach handlowych z udziałem Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego i ich związków, a także państwowych i komunalnych osób prawnych. Tym samym nowe naliczanie wynagrodzeń ma być zależne od sytuacji finansowej spółek, realizacji ich celów inwestycyjnych, zasad obowiązujących na rynku oraz założeń sprawiedliwości społecznej. Podstawowe wynagrodzenie dla władz takich firm ma być też uzależnione od ich wielkości, a także ma być podzielone na część stałą i zmienną.

Dodatkowo prawo zaakceptowane przez głowę państwa przewiduje, iż prezesi państwowych spółek nie będą mogli otrzymywać dodatkowego wynagrodzenia z tytułu zasiadania w radach nadzorczych spółek zależnych. Ponadto prawo do odprawy ma przysługiwać dopiero po roku, zaś wynagradzanie z tytułu zakazu przejścia do konkurencji ma trwać do pół roku.

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 29.07.2016 01:36

    Kierunek dobry. Jak zareaguje buraczany chciwiec? POpisowo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.