Ustawa PiS przeciw związkom jednopłciowym

Opublikowano: 31.03.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Rządzący znów dali dowodny przykład tego, że poza katolickim fundamentalizmem nie mają Polkom i Polakom niczego sensowego do zaproponowania. Kolejny odcinek “dobrej zmiany” to prawo wymierzone w osoby homoseksualne.

Rządzący wyszli z nową inicjatywą – rozważają przyjęcie ustawy, jak mówią, gwarantującej ochronę prawną małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Dokument przygotowują połowie PiS wraz z katolickim think-tankiem – Instytutem Kultury Prawnej Ordo Iuris. “Rzeczpospolita” i “Nasz Dziennik” donoszą, iż stosowny wniosek leży już na biurku szefa klubu parlamentarnego PiS – Ryszarda Terleckiego.

Projekt zakłada między innymi wykluczenie możliwości stosowania przepisów prawa regulujących związki partnerskie tej samej płci. Zlikwidowane mają zostać wprowadzone blisko dwa lata temu zaświadczenia o stanie cywilnym, które otwierają osobom homo- i biseksualnym drzwi do zawierania oficjalnych związków jednopłciowych w krajach przewidujących taką możliwość.

Projektodawcy chcą także usunąć pojęcie „wspólnego pożycia” z “Kodeksu karnego”. Powołując się na ten zapis Sąd Najwyższy wydał orzeczenie korzystne dla par jednopłciowych – potwierdził, że mogą one odmówić składania zeznań obciążających partnera.

Media wskazują, iż współautorem projektu jest mecenas Tymoteusz Zych. Serwis internetowy TVP Info tak opisuje jego stanowisko: “w Polsce są środowiska, które zabiegają o instytucjonalizację związków jednopłciowych. Jego zdaniem, polskie władze powinny zapobiegać takim działaniom albo znacznie utrudnić realizację takiego scenariusza”.

Warto przy tej okazji, po raz kolejny, przypomnieć kim są partnerzy rządzących z niesławnego Ordo Iuris. Organizacja ta została wymieniona w ubiegłorocznym raporcie Europejskiej Federacji Humanistycznej, parasolowej organizacji na rzecz humanizmu, świeckości państwa, praw kobiet i osób LGBT, jako podmiot zagrażający prawom człowieka. Głównymi celami Ordo Iuris jest walka o całkowity zakaz aborcji (“ochrona życia na wszystkich jego etapach”), walka ze świecką edukacją seksualną i antydyskryminacyjną oraz tak kuriozalne punkty jak “przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, dyskryminacji i marginalizacji osób lub grup społecznych z powodu ich przywiązania do tradycyjnych wartości”. W ramach wspomnianego przywiązania, instytut lobbował przeciwko przyjęciu przez Polskę Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kufel10
Użytkownik
kufel10

A wyobrażasz sobie drogi autorze, że jesteś “dzieckiem” dwóch tatusiów? Wyobraź sobie 10 lat szkoły z takim brzemieniem.
Mnie osobiście obrzydzenie bierze, kiedy widzę na ulicy dwóch pe**ałów trzymających się za ręce.

Pires
Użytkownik
Pires

Do autora
“Rządzący znów dali dowodny przykład tego, że poza katolickim fundamentalizmem nie mają Polkom i Polakom niczego sensowego do zaproponowania. Kolejny odcinek “dobrej zmiany” to prawo wymierzone w osoby homoseksualne.”
Jak dla mnie jest to genialna zmiana i powrót do normalności. Po co te zbędne komentarze? Może Tobie podoba się pomysł spe . da. lania polskiej młodzieży? Jeśli nawet to zachowaj to dla siebie i pisz artykuły pozbawione osobistych przemyśleń.