Ustawa „covidowa” zawiesiła prawo budowlane

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1865

Inspektor budowlany analizuje sprawę dewelopera, który buduje na podstawie ustawy covidowej. Inspektor przyznaje, że nie jest to samowola budowlana, bo deweloper wykorzystuje ustawę, która de facto zawiesiła prawo budowlane.

Wspomniana ustawa praktycznie zawiesza prawo budowlane i nie wymaga uzyskania pozwolenia pod warunkiem, że inwestor zadeklaruje, że budowa pomoże w walce ze skutkami pandemii. Nie musi tego w żaden sposób uprawdopodabniać, wystarczy odpowiednia formułka w zgłoszeniu.

Wójt Wieliszewa Paweł Kownacki natychmiast zareagował i zawiadomił prokuraturę i ABW (o tej drugiej instytucji wprost jest mowa w ustawie).

PAP informuje, że sprawie przygląda się już Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Legionowie. Inspektor przeprowadził kontrolę oraz wszczął postępowanie w tej sprawie. „Nie można powiedzieć, że jest to samowola budowlana, ponieważ obowiązuje ustawa, a budowa została zgłoszona do wydziału architektury zgodnie z obowiązującym prawem” – powiedział Waldemar Graczyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Legionowie. „A prawo jest takie, że unieważnia obowiązywanie prawa budowlanego” – dodał.

Teren w planie zagospodarowania przeznaczony jest pod zabudowę jednorodzinną.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 02.10.2020 23:34

    Wg opinii znajomego pracownika urzędu miało to miejsce w okresie marzec-maj 2020. W świetle tego autor wprowadza w błąd pisząc “zawiesza”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.