Ustalenie prowokatorów bez znaczenia dla prac komisji

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 958

Przewodniczący komisji ds. ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych wydał 23 listopada orzeczenie oddalające kilka wniosków prawników reprezentujących organizatorów Konwojów Wolności, w tym związanych z zarzutem, że osoba niosąca nazistowską flagę podczas zeszłorocznego zimowego protestu pracowała dla firmy public relations.

„Freedom Corp. podniosła poważne zarzuty dotyczące Enterprise Canada, nie mając wystarczających dowodów” – powiedział komisarz Paul Rouleau, wyjaśniając swoje orzeczenie. „Chociaż zarzuty Freedom Corp. mogą być kłopotliwe, to nawet gdyby były poparte przekonującymi dowodami, faktem jest, że miałyby one niewielkie, jeśli w ogóle, znaczenie dla kluczowych kwestii, które Komisja musi ustalić”.

Prawnik Freedom Corp, Brendan Miller, na początku tego tygodnia stwierdził, że dyrektor Enterprise Canada, Brian Fox, mógł być osobą, która trzymała nazistowską flagę w pierwszych dniach protestu Freedom Convoy w Ottawie. Enterprise uznała zarzut jako „całkowicie bezpodstawny i głęboko obraźliwy” i 22 listopada wysłał do Millera list z groźbą pozwu. W liście stwierdza się, że Fox nie był w Ottawie od 2019 roku, jest członkiem Partii Konserwatywnej i zwolennikiem Pierre’a Poilievre’a.

Freedom Corp złożyła wniosek do komisji o przedstawienie przez Enterprise dokumentów i wezwanie Foxa i innych osób do składania zeznań pod przysięgą. Miller starał się również uzyskać identyfikację tablicy rejestracyjnej pick-upa, który został sfotografowany z flagą amerykańskich Konfederatów. Rouleau odrzucił próbę uzyskania informacji o tablicy rejestracyjnej jako „bez znaczenia”, a podstawą do poszukiwania informacji uznał za „czystą spekulację”. Freedom Corp twierdził, że istnieją „podstawy, by podejrzewać, że flagi i rzekomo używający ich demonstranci wcale nie byli protestującymi, ale prowokatorami”.

Prawnicy Freedom Corp złożyli w komisji oświadczenie pod przysięgą od osoby, która twierdzi, że w tamtym czasie miała kontakt z osobą która niosła nazistowską flagę. Orzeczenie mówi, że osoba weszła na stronę internetową Enterprise po wysłuchaniu zarzutów w tym tygodniu i zidentyfikowała Foxa jako tego człowieka. Freedom Corp złożyła również wniosek do komisji o ujawnienie w całości zestawu dokumentów rządu federalnego. Rząd ujawnił jedynie nieistotne fragmenty. Sędzia stwierdził jednak, że „nie widzi żadnego pożytecznego celu w nakazywaniu zniesienia redakcji”.

Jednym z dokumentów jest e-mail z 12 lutego od ministra ds. gotowości na wypadek sytuacji nadzwyczajnych Billa Blaira do szefowej jego gabinetu Zity Astravas w sprawie interakcji z protestującymi. Cała treść wiadomości e-mail jest zaczerniona. Innym dokumentem jest e-mail z 12 lutego od Mary-Liz Power, doradcy premiera Justina Trudeau, z tematem „RE: Aktualizacja protestu – sobota, 12 lutego 2022 r.”. E-mail został wysłany do pracowników Kancelarii Premiera, w tym Katie Telford i Briana Clow. Cała treść wiadomości e-mail jest zaczerniona.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.