USA zrywają porozumienie nuklearne z Iranem

Opublikowano: 09.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 255

Donald Trump ogłosił wycofanie się USA z porozumienia jądrowego z Iranem. Amerykański przywódca oskarżył Teheran o wzbogacanie uranu i prace nad zakazaną bronią, wbrew warunkom umowy.

Iran i szóstka międzynarodowych negocjatorów (Rosja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Chiny i Francja) w 2015 roku podpisały dokument w sprawie irańskiego programu nuklearnego.

Uczestnicy porozumienia przyjęli wspólny kompleksowy plan działania. Jego wdrożenie gwarantowało zniesienia nałożonych na Teheran sankcji gospodarczych i finansowych ze strony Rady Bezpieczeństwa ONZ, USA oraz Unii Europejskiej.

Trump wielokrotnie krytykował to porozumienie i oskarżał Iran o nieprzestrzegania planu działań. Na początku stycznia amerykański przywódca oświadczył, że USA wycofają się z porozumienia, jeśli nie zostaną wprowadzone do niego zmiany. Pozostali pośrednicy ostrzegali Stany Zjednoczone przed takim posunięciem.

Francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział niedawno, że wycofanie się USA z porozumienia jądrowego może doprowadzić do wojny. Z kolei szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow podkreślił, że ta decyzja Amerykanów pozbawi świat jednego z najważniejszych dokumentów dotyczących nierozprzestrzeniania broni jądrowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

A jakich umów USA nie zerwało? To normalna praktyka USA.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Iran nie chce handlować ropą dolarami, to im USA pokaże. Pierwszy krok – zerwać umowy. Drugi Izrael zagrożony. Trzeci wiadomo – wprowadzamy demokrację. Nawet jak tam ona już dawno temu jest w swej islamskiej szyickiej wersji.