USA zniosą wymóg szczepień na COVID-19 dla podróżnych

Opublikowano: 10.02.2023 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 6619

Izba Reprezentantów USA przegłosowała w środę zniesienie wymogu szczepienia przeciwko COVID-19 większości zagranicznych podróżnych przylatujących do USA , jednego z nielicznych nadal obowiązujących ograniczeń podróży związanych z pandemią.

Głosowanie wyniosło 227 do 201, a siedmiu Demokratów dołączyło do Republikanów. Żaden republikanin nie głosował przeciwko ustawie. Administracja Bidena w czerwcu zrezygnowała z wymogu, zgodnie z którym osoby przybywające do Stanów Zjednoczonych drogą powietrzną muszą mieć negatywny wynik testu na obecność COVID, ale nie zniosła wymagań dotyczących szczepień dla większości zagranicznych podróżnych.

Biały Dom powiedział we wtorek, że jest przeciwny ustawie, zgodnie z którą wymóg szczepień „pozwolił bliskim na całym świecie na ponowne zjednoczenie, jednocześnie zmniejszając rozprzestrzenianie się COVID-19 i obciążenia, jakie nakłada na system opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych”. Nie wiadomo, czy Senat zajmie się ustawą.

Biały Dom planuje zakończyć stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID 11 maja. „Gdy zbliżamy się do końca stanu zagrożenia zdrowia publicznego, administracja dokona przeglądu wszystkich odpowiednich zasad, w tym tej” – zapowiedział Biały Dom. CDC twierdzi, że szczepionki nadal są najważniejszym narzędziem zdrowia publicznego w walce z COVID-19 i zaleca szczepienie się wszystkim podróżującym.

US Travel Association stwierdziło, że „potrzeba tego wymogu już dawno minęła i doceniamy ponadpartyjne działania Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych mające na celu zakończenie tej przestarzałej zasady… Stany Zjednoczone są jedynym krajem, który utrzymał tę politykę”.

Obecnie dorośli odwiedzający Stany Zjednoczone, którzy nie są obywatelami ani stałymi mieszkańcami, muszą przed wejściem na pokład samolotu okazać dowód szczepienia, z pewnymi ograniczonymi wyjątkami.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.