USA zezwalają na obecność irańskiej milicji w pobliżu Wzgórz Golan

Opublikowano: 03.09.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 424

Izrael jest poważnie zaniepokojony obecnością irańskich wojsk i milicji w sąsiedniej Syrii. Okazuje się, że Rosja wręcz ignoruje postulaty Izraela, zaś Stany Zjednoczone wyraziły zgodę, aby proirańskie bojówki stacjonowały w południowo-zachodniej części Syrii nawet 8 kilometrów od Wzgórz Golan.

Benjamin Netanjahu na ostatnim spotkaniu z Władimirem Putinem powiedział wyraźnie, że aktywność irańska w Syrii jest dla niego niedopuszczalna i jeśli nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie to wojna ponownie zawita do tego państwa. Krótko mówiąc premier Izraela zagroził, że zrobi wszystko, aby zrujnować rosyjskie działania na rzecz pokoju. Jeden z urzędników zasugerował zbombardowanie pałacu prezydenckiego i zabójstwo prezydenta Syrii.

Okazuje się, że Rosja ignoruje żądania Izraela. Iran swobodnie wzmacnia swoją obecność w Syrii, gdyż bierze udział w wojnie przeciwko ISIS. Współpracuje z syryjską armią rządową i posiada ochronę Rosji. Co więcej, Iran buduje w Syrii fabryki rakiet i zacieśnia współpracę z libańskim Hezbollahem, tym samym wspiera największego wroga Izraela.

Arabski dziennik Asharq Al Awsat powołując się na źródła dyplomatyczne podaje, że amerykańska delegacja podczas negocjacji ze stroną rosyjską w stolicy Jordanii przystała na żądania, zgodnie z którymi irańskie bojówki mają stacjonować nawet 8-16 kilometrów od granicy z Jordanem i Wzgórz Golan. Ponadto zezwolono Rosji na sprawowanie kontroli nad regionem w południowo-zachodniej części Syrii.

Izrael ma powody do obaw. Syria we współpracy z Iranem i libańskim Hezbollahem dąży do odzyskania nielegalnie okupowanych przez państwo żydowskie Wzgórz Golan. W 2013 roku pojawiły się informacje, że Syria wraz z sojusznikami przygotowuje się do ataku na Wzgórza Golan i wygląda na to, że plan nie poległ w gruzach. W zeszłym miesiącu szef Mossadu Yossi Cohen stwierdził, że “wykryliśmy obecność nie tylko Irańczyków i Hezbollahu w naszym regionie. Widzimy siły szyickie z całego świata koncentrujące się w naszym regionie, a naszym priorytetem jest to powstrzymać”.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Hamodia.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.