USA zbombardowały syryjski konwój wojskowy

Opublikowano: 20.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 304

W Syrii znów zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Okazało się, że siły rządowe wraz z syryjskimi i irańskimi bojówkami oraz Hezbollahem postanowiły zaatakować pozycje Wielkiej Brytanii i USA w południowej części kraju. Amerykańskie lotnictwo zbombardowało wczoraj konwój wojskowy, choć nie wyrządziło zbyt wielkich strat.

Wojska syryjskie i wspierające je siły zdobyły ważny punkt na autostradzie Damaszek-Bagdad i znalazły się około 100 kilometrów od granicy z Irakiem. Syria kontynuuje walkę przeciwko “umiarkowanym rebeliantom”, którzy otrzymują broń i są szkoleni przez amerykańskie i brytyjskie siły specjalne. Jednak aby uzyskać kontrolę nad przejściem granicznym, Syria musiałaby zaatakować silnie ufortyfikowaną bazę wojskową.

Jak się dowiadujemy, wspierane przez swoich sojuszników wojska syryjskie postanowiły przystąpić do ataku, co oczywiście nie mogło zakończyć się dobrze. Nacierające siły otrzymały ostrzeżenie od USA – w ich pobliżu pojawił się myśliwiec i oddano strzały ostrzegawcze. Składający się z 27 czołgów konwój wojskowy wycofał się dopiero wtedy gdy samolot rozpoczął bombardowania, w wyniku których zginęło 6 żołnierzy a dwa czołgi zostały zniszczone.

Rosja uznała, że działania Stanów Zjednoczonych są niedopuszczalne i stanowią naruszenie suwerenności Syrii. To sugeruje, że Rosja w rzeczywistości popierała natarcie syryjskich sił zbrojnych w kierunku amerykańsko-brytyjskiej bazy celem zdobycia kontroli nad przejściem granicznym.

Bombardowania amerykańskiego lotnictwa w żaden sposób nie zniechęciły Syrii do walki. Wojska rządowe stacjonujące kilkadziesiąt kilometrów od bazy wojskowej Amerykanów otrzymały wsparcie. Na miejsce zmierzają działa przeciwlotnicze, które w razie agresji pozwolą odpowiedzieć na ataki samolotów. Armia rządowa odbija również terytoria należące do proamerykańskich bojowników na zachód od miasta As-Suwajda na południu kraju. Niewątpliwie jest to znak, że władze Syrii chcą wyeliminować zachodniego okupanta ze swojej ziemi.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: RT.com, News.sky.com, Telegraph.co.uk, Almasdarnews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o