USA zalegalizowały dodawanie mięsa GMO do żywności

Opublikowano: 11.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2780

Zgodnie z raportem „Next Gov” właśnie dopuszczono do konsumpcji mięsa ze zmodyfikowanych genetycznie świń. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła je w niemieckich kiełbaskach.

Edycja genów polega na dokonywaniu zmian w DNA organizmu, które zwykle występują w naturze lub w wyniku selektywnej hodowli, ale bez narzędzia takiego jak CRISPR zajęłoby to znacznie więcej czasu.

Chociaż zezwolenie FDA jest ograniczone do tych konkretnych świń, to pokazuje, że edycja genów zwierząt gospodarskich w celu szybkiego uzyskania pożądanych cech w celu ulepszenia produkcji żywności jest realną strategią pomagającą wyżywić rosnącą populację planety, ale oczywiście zmienioną żywnością, która nie jest bezpieczna — jak te świnie.

Jon Oatley, profesor w School of Molecular Biosciences w College of Veterinary Medicine na Uniwersytecie Washington State, pracuje nad zatwierdzeniem przez FDA linii świń poddanych edycji genetycznej i uważa, że niezbędne jest ustanowienie przez uniwersytety precedensu poprzez współpracę z federalnymi organami regulacyjnymi w celu wprowadzenia tych zwierząt do łańcuchów produkcji żywności, upewniając się, że badania nie pójdą na marne.

„Ważne jest, aby uniwersytet ustanowił precedens, współpracując z federalnymi organami regulacyjnymi, aby wprowadzić te zwierzęta do żywności” – powiedział. „Jeśli nie przejdziemy przez ten proces, to wszystkie badania, które prowadzimy, pójdą na marne, ponieważ nigdy nie trafią do ludzi”.

Inne firmy zatwierdziły przez FDA genetycznie zmodyfikowane zwierzęta, ale ich podejście było transgeniczne, polegające na wstawianiu DNA z gatunków zewnętrznych do genomu organizmu. Z drugiej strony edycja genów jest bardziej zaawansowaną technologią, która działa tylko w DNA gatunku i może wprowadzać zmiany, które mogą wystąpić naturalnie lub w wyniku tradycyjnych praktyk hodowlanych.

Ale to właśnie ta technologia i ingerencja w nasz łańcuch pokarmowy są odpowiedzialne za szereg zjawisk i problemów zdrowotnych. Jak ostrzegają naukowcy, stwierdzono, że sama technologia CRISPR powoduje setki „niezamierzonych mutacji”.

Na podstawie: NextGov.com
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 11.05.2023 13:04

    Amerykanom to różnicy nie zrobi, skoro i tak mają najgorsze jedzenie na świecie

  2. replikant3d 11.05.2023 20:05

    No tak, od pokoleń żrą chemię to się przyzwyczaili. Dlatego idiocieją.Chemia ,,wyżera,, im szare komórki..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.